Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

okacin & Brumeton

KapLumbagamNinja

Bronz 2 Üye
Katılım
31 May 2010
Mesajlar
85
merhaba.öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim kusuruma bakmayın eğer yanlış yere açtıysam.daha önce söylediğim gibi bir kaplumbağamın gözleri uzun zamandır kapalı.teramisin sürüyorum 1.5 haftadır fayda etmiyor.göz damlasının daha etkili olacağını duydum.2 tane göz damlası buldum.biri brumeton diğer göz temizleyici okacin.sizin bilginiz varmı?bunlardan birini kullanayımmı?
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Ben derim ki yine de kaplumbağa ürünlerinden yana tutun tercihinizi.. Ne etki yapacağını bilemeyiz. Akciğer enfeksiyonunda eczaneden aldığımız monodoks bile aslında çok ağır bir ilaç.
 

furkan54ozan

SKF Delisi
Katılım
25 May 2010
Mesajlar
1,571
Eğer kullandıysanız devam edin...Değiştirirseniz daha kötü olabilir...
Ama daha kullanmadıysanız adminimizinde dedigi gibi gentagut,tobrex kullanabılırsınız...
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Brumeton'u kullanabilirsiniz, okacin genel kullanım amaçlı bir damla duyu organları için ancak brumeton sadece gözlere spesifik, o yüzden brumetonu kullanın derim. Zaten gentagut da kaplumbağalara özel bir damla değildir onu da belirtelim de karışıklık olmasın. Bazı durumlarda onların sağlığı için insanların kullandığı ilaçları kullanmamız gerekebiliyor. Daha önce damla tedavisinin daha etkili olcağını zaten dediğimi hatırlıyorum size, umarım kısa zamanda sonuç alırsınız brumeton ile, yoksa durum biraz daha ciddi olabilir, akciğer enfeksiyonu gibi, damla da fayda etmezse.
 

KapLumbagamNinja

Bronz 2 Üye
Katılım
31 May 2010
Mesajlar
85
abicim şu küçüğü kurtaralım yav :( kaç aydır gözleri kapalı,2 gün aralarla denk gelirsem elimde yediriyorum yemi 1 haftadır teramisin sürüyorum sabah akşam,gözlerini kırpıyor,açtı açacak ama yarın yine eskisi gibi oluyor. :( biraz daha kullanıp damlaya geçicem :( bu kaplumbağa benim kankam diyebilirim akvaryumun en eskisi :( bakalım..
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Damlayı her sabah ve akşam 5 gün boyunca her iki gözüne de birer damla olcak şekilde damlatın, 3-4 güne düzelir umarım, damla da fayda etmezse akciğer enfeksiyonundan şüphelenmek gerekebilir.
 
Üst