Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

öldü mü kış uykusunda mı?

kaplumbagamekrem

Yeni Üye
Katılım
28 Ocak 2018
Mesajlar
1
öldü mü kış uykusunda mı? yorumları bekliyoruz

sabah kalktığımda kaplumbağam ters dönmüş gözleri açık ve hareketsizdi. bayağı bir uğraştım sonra hafiften tepki verdi. sonra dışarı çıkarttık ağzını açıp azıcık nefes aldı. akvaryuma tekrar koyup araştırmaya başladım ve bu siteyi buldum hemen üye oldum.7 senedir bizimle ama hiç böyle olmamıştı. bu gün de baktım yine hareketsiz hiç bir tepki yok. akşam olunca ben ne kadar onu hareket ettirmeye çalışsam da hareket etmedi. ama çok uğraştım ondan sonra biraz yürüdü az sonra ise bir pozisyon alıp öyle kaldı. internetde ya kış uykusunda yada öldüğü söyleniyor. yarın belki veterinere götürürüm. siz de böyle bir durum yaşadıysanız  ve ya bir bilginiz varsa lütfen buradan beni bilgilendirin. :helpsmilie:
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
23,657
Hayvanın kabuk boyu nedir ? Su ve kuru alan ısıları kaç derece ? Hayvan soğuğa veya pencere açılmasına bağlı cereyana kapıldı mı ? Akvaryumda ekipman olarak neler var ?
 

Denizz

Bronz 3 Üye
Katılım
12 Ocak 2020
Mesajlar
70
Cvp: öldü mü kış uykusunda mı?

Merhaba siteye yeni üye oldum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum. Ben bir hafta önce yavru bi kaplumbağa aldım. Pek hareketli değildi zaten yem de yemiyordu doğru düzgün. Aldıktan 3 günü sonra sabah kuru alanda ye ters buldum hemen düzelttim ama hiç hareket falan da yok hemen yakın bi petsopa sordum baktı kafasına dokundu tepki vermeynce ölmüş dedi. Ama ben hala Suda tutuyorum 1 hafta oldu.  belkiuyanırdiye ::( ama hiç bi belirti yok sadece elleri ve bacakları açıktı şuan ön bacakları toplu duruyor onu anlamadım. Sizce ölmüş müdür?
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
23,657
Bu linkin son yorumunda gerekli bilgiyi verdim ona bakarak ölüp ölmediğine bakarsın.

Dediğin verilere bakarsak hayvanı zaten hasta halde almışsın. Ev ortamında ısıtıcı ile suyu sabit ısıda tuttuğumuz ve kuru alanda ısıtma lambası kullandığımız için hayvanlar kış uykusuna yatırmıyoruz.

Hayvanı suda bırakman da halsizlik sebebiyle boğulma sebebidir. Böyle bir durumda hayvanı dışarıda bekletmek gerekir. Verileri linkte yazdım.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

D.e.

Yeni Üye
Katılım
8 Ara 2021
Mesajlar
10
Benim su kaplumbagam hareketleri yavaslamisti vetenirere götürdüm o antibiyotik vitamin verdi bugün hafif hareket ediyordu ama şuan hiç hareket yok ayaklarini elliyorum içine cekmiyo başı dışında yatıyor gibi elime aldım kafasını tutamiyo kış uykusundamı öldümü ayırt edemedim yardım edermisiniz
 
Üst