Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

öldümü

Ozur dilerim bende fotograflari gordum uzuldum .s koyunca oyle gelmisti bian pardon tekrar

Cvp: öldümü

yarın gıdısını okşa tepki yoksa veya hareket gözlemlemediysen bir kağıdın üzerine koy masa lambası varsa belli bir açıdan fazla sıcak vermeyecek şekilde konumlandır. sertleşme varsa ölmüş demektir.

sertleşme yok ama şimdi farkettim altı çok yumuşak gıdısını okşadım ama tepki vermedi :(

Yakınlarda veteriner varsa bir göster,normal değil çünkü sertleşme yokmuş demekki ölmemiş.Cem abinin söylediğini uygula masa lambasıyla ısıt biraz gevşesin hayvan hala tepki yoksa dediğim gibi veteriner son çare.

Hayvan hemen veterinere götürülmeli. Ancak bunun dışında da yapılması gereken çok şey var. Besinsizlik ve ısı değişimleride bünyeyi bitirmiş. Vitamin tedavi esnasında takviyedir. Bu esnadaki iştahsızlığa karşı yada yeni ortama alışması uzun süren ve yemeyen hayvana verilir. Hiç bir şey yapmadan yem yemiyor diye vitaminle hayvan zaten yaşayamaz.

dediklerinizi yaptım ama yok hiç bi tepki vermiyooo :((

Geri