Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Öneri İç Filtre

aes77

Bronz 5 Üye
Merhabalar;

Genişliği 60 cm
Yükseklik 40 cm
Derinlik ise 30 cm

olacak şekilde akvaryumum yapılıyor. Ne gibi bir iç filtre ve ısıtıcıya ihtiyaç duyarım?

öneri ürününüz var ise lütfen paylaşır mısınız.

genelde juenpet market ile sipariş vermeyi düşünüyorum.

tekrardan teşekkürler. :bb: :bb:

Derinlik az olmuş. Daha yaptırmadıysan uygun ölçü bulalım. Aslında hazır alsan daha uygun olurdu. Ömürlükte özel yapım gerekiyor.

hazır alırsan 80*35*48-50h civarı ölçülerde hazır akvaryumlar var.

Özel yaptırırsan 80*40*50h ve 8 mm cam kalınlığında yaptır. Üst ve alt çerçevelere kuşak atılacak.

Kaç hayvan vardı ?

4 taneymiş bu dediğim ölçüler 10-11 cm kabuk boyuna kadar götürür. Sonrasında ömürlüğe geçersin.

Dediğin ölçülerdeki akvaryum ancak zorlasan 1 seneye yakın götürür ki oda zor. Yaza yenilemek gerekiyor. Hatta mayıs haziran gibi. Her bir hayvan bu açıdan maliyeti katlar.

Cvp: Öneri İç Filtre

kuşaktan kastınız nedir? camcı ben çok iyi yaparım dedi. hatta akvaryum silikonu istedim. düz değil zaten akvaryum silikonu ile yapacağını söyledi.

Nasıl düz değil bombeli diyorsan yaptırma düz olsun bombeli cam hayvanların gözlerini yorar.

Kuşak aynı cam kalınlığında ve 3 cm eninde alttan ve üstten dolanan camdır. Bu silikonun yapışma yüzeyini genişletip sağlam olmasını sağlar. Kayıt attırma bu kuru alana engel olur. Üsttede kenarlardan gitsin.

Rodaj makinası yok ise kenarları iyi zımparalasın ki silikon daha sıkı yapışsın.

Yok düz derken düz silikon değil anlamında söylemiştim :) bu proje her Akvaryumda uygulanıyor mu ilk defa böyle birşeye rastladım çünkü. Konu çok dagilsin istemem.

Rodajlama rodaj makinesi ile kesilen camların kesildiği noktaların traşlanmasıdır. Böylece kesilen kısım düz ve pürüzsüz olur. Arada boşluk nokta kalmadığı için yüzeyler daha sıkı kavrar ve sağlam tutar. Daha uzun ömürlü olur. Bunu su basıncının yüksek olduğu büyük ve kalın camlı akvaryumlarda yaptırmak iyi olur. Bunun için ekstra para alırlar. Diğer ince camlı akvaryumlarda sadece zımpara yapılır. Kabası alınır. Bu aynı zamanda el teması olduğunda elin kesilmesini önler.

Geri