Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Önerilerle her eksiğini tamamladım, Akvaryum tamam

dnzbakis

Yeni Üye
Bu şimdiki hali, gittim her yerden eksikleri tamamladım, harika oldu. Baya bi uğraştık ama baya güzel oldu ısıtıcı ışık arka plan çok iyi. yapay taş yok odun aldım denizden topladığım taşlar da var. Ama benim light, arada o silis kumu'ndan yiyor az az neden ?
Bu şimdiki hali ; mailto:/1g/x/u1jhd.jpg

Buda yukarıdan görünüşü ;
mailto:/1g/x/u1jh0.jpg

YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN :D

Cvp: Önerilerle her eksiğini tamamladım, Akvaryum tamam

deniz o kadar büyük ponza taşlarını nerden buldun ? birde nasıl batırdın o taşlar yüzer. o ilk basamaktaki taş düşüp hayvanları yaralamasın. suyu ısıtıcının siyah plastik kısmına kadar yükseltebilirsin siyahı geçme.

hayvanlar kumu sert yemleri sindirim sistemlerinde öğütmek için yerler.

Isıtıcının markası roxin sanırım bende aynısı vardı 2 günde bozulmuştu bu kadar kalitesiz bir marka daha görmedim. Ucuz diye almamak lazım çin malı ürünleri. Kullanıyorsanız bile biraz daha sokun plastik kısma kadar.

Lamba floresan, ısı vermez. Kuru alanın 31-33 derece ısıda olması gerekiyor. Bunuda 15-20 cm mesafeden 40-60 w soft normal e27 duylu ampuller sağlar. O lamba sadece ışık vererek hayvanı aldatıp kuru alana sürükler. Ancak hayvan üşür.

cem' Alıntı:
deniz o kadar büyük ponza taşlarını nerden buldun ? birde nasıl batırdın o taşlar yüzer. o ilk basamaktaki taş düşüp hayvanları yaralamasın. suyu ısıtıcının siyah plastik kısmına kadar yükseltebilirsin siyahı geçme.

hayvanlar kumu sert yemleri sindirim sistemlerinde öğütmek için yerler.

büyük ponza değil , gaz betonu kesip şekillendirdik babamla. yüzüyordu fakat denizden toğladığım taşlar ile dipte kalmasını sağladım. Lamba konusunu hala çözemedim. Isıtıcım bozulursa tekrar alırım o konuda sorun yok ama iyi bir şey olsun parası fark etmez dedim bunu verdi adam. yaralanacaklarını düşünmüyorum oradaki odun gibi bir şey her pet shopta ondan var aldım ondanda belki o şeyi seviyorlardır diye arada onda duruyorlar ama genellikle cam ile ısıtıcı arasında duruyorlar

Bi yardım ederseniz, şu mango kökünü dışarıya koydum. Hafif suda çok az çıkabilsin diye ama gerisi kara olarak. Kabuk değişimi olarak o şeye sürtünebilir mi yoksa su içinede koymalık bir tane daha almalı mıyım

alt bağayı sürtebilir ama üst bağa için altına girebileceği bir mango lazım.

ytong yani gazbeton suya dayanımsızdır bir süre sonra eriyip ufalanacaktır. bu sebeple bir kuru alan bakmayı ihmal etme. kuru alan bölümünde arkadaşların yaptığı örneklere bakabilirsin.

En azından kuru alan ısıtıcı lambayı temin etmeye bak Deniz. Uvb zamanla yapacağın birikimle alabilirsin ama bu ısıtıcı şart. Birde cam derece ile bu sezonu kapatabiliriz :smile: Bunun dışında taş konusunu Cem abi özetlemiş zaten. Emeğine sağlık Deniz. Sağlıklı uzum ömürler canavarlara da.

dnzbakis' Alıntı:
Bu şimdiki hali, gittim her yerden eksikleri tamamladım, harika oldu. Baya bi uğraştık ama baya güzel oldu ısıtıcı ışık arka plan çok iyi. yapay taş yok odun aldım denizden topladığım taşlar da var. Ama benim light, arada o silis kumu'ndan yiyor az az neden ?

ben bir öneride bulunacağım. umarım yararlı olur. ısıtıcının tamamı su altında olsun nedenine gelince ısıtıcının derece ayarlama plastik kısmında ısı ölçer bulunur dışarıda olursa sağlıklı olmaz.

barcelona41' Alıntı:
dnzbakis' Alıntı:

ben bir öneride bulunacağım. umarım yararlı olur. ısıtıcının tamamı su altında olsun nedenine gelince ısıtıcının derece ayarlama plastik kısmında ısı ölçer bulunur dışarıda olursa sağlıklı olmaz.

Bütün ısıtıcılar için geçerli değildir bu Burak. Genelleme yaparsak yanlış bilgi verimi doğrultusun da hayvanlara zarar verebiliriz. Isıtıcılar markaları ve özelliklerine göre kullanış farklılığı gösterir. Örneğin bir ısıtıcı dediğin gibi tamamı su içinde kalacağı gibi, bazı ısıtıcılarda da baş kısmı kesinlikle suya girmez. Aldığın ısıtıcının markasına göre kutusunda belirtir zaten. Eğer tamamı batması önerilmeyen ısıtıcıların tamamını batırırsak olası bir elektrik kaçası durumunda hayvanlara ciddi zararlar gelebilir.

bumble bee' Alıntı:
barcelona41' Alıntı:
dnzbakis' Alıntı:

Bütün ısıtıcılar için geçerli değildir bu Burak. Genelleme yaparsak yanlış bilgi verimi doğrultusun da hayvanlara zarar verebiliriz. Isıtıcılar markaları ve özelliklerine göre kullanış farklılığı gösterir. Örneğin bir ısıtıcı dediğin gibi tamamı su içinde kalacağı gibi, bazı ısıtıcılarda da baş kısmı kesinlikle suya girmez. Aldığın ısıtıcının markasına göre kutusunda belirtir zaten. Eğer tamamı batması önerilmeyen ısıtıcıların tamamını batırırsak olası bir elektrik kaçası durumunda hayvanlara ciddi zararlar gelebilir.

bilgilendirme için teşekkürler. o zaman ben hep tamamı su altına girebilcek ısıtıcılara denk gelmişim sanırım.

Olabilir Burak. Şu başlıkta daha detaylı bilgiler ve ısıtıcıların marka marka özelliklerine değinilmiştir. mailto:/forum/Konu-isiticilar-hakkinda-her-sey.html

Geri