Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

PANTUSU EĞİTMEK İSTİYORUM

eko16

Bronz 5 Üye
Pantus daha yavru evimize yeni geldi ve ben bu yavru kaplumbağamı eğitmek istiyorum bunun için nasıl uygulamalar yapabilirim onunla nasıl eğlenebilirim

Cvp: PANTUSU EĞİTMEK İSTİYORUM

bu hayvanlar kedi , köpek vb. hayvanlar gibi değillerdir sizin onu eğitmeniz en fazla elinizden yem yemeye alıştırmaktır , ayrıca onunla nasıl eğlenirim değişik bir terim olmuş.

eğitilir diye düşünüyorum :)

Eğitilemez , Boşuna uğraşmayın hayvanıda strese sokmayın.

eğitilme dediğim hayvana takla attırma gibi yuvarlama gibi niyetim yok senin gibi elimde yemi takip etçek falan işte elimden yemi takip ettirerek suya atlatcam kuru yerinden benim kuzen öyle yaptı şimdi kendi kendine atlıyor oyun haline getirdi :D

Onu bizimkilerde yapıyo , eğitmenize gerek yok elinizden yemeye alışsın yeter. gerisini kendi yapar.

tabikide berkcan anlıyorum bu arada beni kapluş karada hareket etmiyor herhangi bilgin varmı takipteyim bazıları paylaşmış yürüyo kaplumbağalar benimki niye yürümüyor acaba ortamı tanımadığı içinmi

yavru kaplumbağaların cesareti yoktur sürekli ürker ve her tarafı yadırgarlar. bu da onları hareketsiz kılar. güvende hissettikleri tek yer sudur. yem verdikten sonra biraz uzaklaşın. belli bir büyüklüğe gelselerde sizi gördüğünde kuru alandan hemen suya atlarlar. bunu her kaplumbağa yapar. büyüklerin bir istisnası alışma sürecinde yem verirken elinizden yem yemeleri tabi bunu yaparkende ani hareketler yaparsanız suyun içine kaçabilirler. genelde aynı davranışları gösterseler de bazı karakteristik özellikleri vardır. yani hepsi birbirine benzemez. uyuma şekilleri gibi.

Geri