Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pitbull

asi kız

Bordo Bereli
Amerikan Pit Bull Terrier, terrier ve buldog köpeklerinin çiftleştirilmesiyle elde edilmiş melez bir köpek türüdür. Eğitimine bağlı olarak oldukça sadık ve cana yakın olabilirler, insan dostudurlar, güçlü bir ağız yapısına sahip oldukları için insanlar tarafından kötü bir üne sahip olmuşlardır . Türkiye'de kanunlara göre “Pit bull terrier, Japanese tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; sergilemek ve hediye etmek yasaktır” bu kanuna göre etrafınızda saldırgan köpek türleri besleyenler var ise şikayet edip köpeğin yetkililerce elinden alınmasını sağlayabiliyorsunuz.
Erkekler 45–55 cm, dişiler ise 41–47 cm yüksekliktedir. Ağırlıkları 14–32 kg kadardır. Güçlü, kaslı bir gövdesi vardır; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa, parlak tüyleri vardır. Her renk olabilir.Amerikan Köpek Kulübü tarafından American Staffordshire, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise Amerikan Pitbull Terrier olarak iki grupta sınıflandırılmışlardır.

Burun: Delikler geniştir. Her renk kabul edilir.

Boyun: Adaleli, hafifçe kavislidir. Omuzlardan hiçbir kırışıklık taşımadan kafaya doğru zarifçe incelir.
Omuzlar: Güçlü ve adalelidir.

Sırt: Güçlü ve kısa. Kuyruğa doğru hafif bir eğim vardır. Karın içe çekiktir.

Göğüs: Derin; fakat fazla geniş değildir.

Kuyruk: Vücuda göre kısa, aşağıdan konumlu, uca doğru zarifçe incelir. Asla kıvrık ya da sırtta halka şeklinde veya kesik değildir.

Bacaklar: Ön bacaklar düz, kalın ve yuvarlak kemiklidir. Bilekler diktir. Arka bacaklar adaleli, topuklar yere dik ve ne içe ne de dışa dönük olmamalıdır. Ayaklar orta büyüklükte, kavisli ve sağlamdır. Yürüyüş yuvarlanma hissi vermeksizin esnek olmalıdır.

Tüyler: Kısa, yatık ve dokunulduğunda serttir.

Renk: Her renk ve desen kabul edilir.
Ağırlık: Önemli değildir. Dişilerde 13,5–22 kg, erkeklerde 16–27 kg tercih edilen ağırlıktır...

Çene: Kısa ve güçlüdür.106 kg kuvvete sahiptir.

Ayak: Ayak kasları gelişmiştir.
mailto:/jX4Eng.jpg american pitbull terier yavrusu(jr.lodos)
mailto:/r6gq9z.jpg pitbull rednose
mailto:/77oOAm.jpg pitbull rednose maskeli
mailto:/X9Bndo.jpg pitbull bluenose
mailto:/41Ld00.jpg pitbull tiger
mailto:/GPvq3y.jpg pitbull tiger
mailto:/WgVlbq.jpg pitbull tricolor
mailto:/Nl5ykN.jpg pitbull blacknose
mailto:/m4GVEy.jpg pitbull rednose cikolata

Pitbull rednose cinsi:denme sebebi burnunun hafif pembemsi olmasindan.
Bluenose ise tuy rengi ve burnunun koyu mavi siyaha yakin bi renkolmasindan. Kaynakli.
Pitbull tricolor cinsi:tamamen kirma melez bir cinstir.her irkda olabilcek bi turdur.

Eslesme sonucu bacak boyu kisa veya uzu olabilio genetik faktorlerden dolayi.

PİTBULLAR KATİL DEGİLDİR!KOTU KOPEK YOKTUR,KOTU SAHİP VARDİR!

Bir köpeğin fiziksel olarak güçlü olması Pitbull olmasına yetmez. ''Unutmayınki Pitbull'daki yürek erkek aslan dışında hiçbir hayvanda yoktur''. Diğer köpek ırklarının, yüreğinin ve dayanma gücünün bittiği bir durum vardır, ama Pitbull'da böyle bir duruma rastlanmaz. Yani Pitbull'u Pitbull yapan kesinlikle fiziksel güçler değildir, çünkü fiziksel olarak ondan güçlü yığınla köpek ırkı var. Duygusal ve karmaşık bir köpek olduğu için her sahibe saygı duymaz, adaletsiz, kişiliksiz ve kötü kalpli sahibe ne yapacağı belli olmaz, hata düzeltici bir kimliği vardır. Sahibini parçaladı diye duyuyorsunuz ya, işte o sahipler bu bahsettiğim sahipler. Pitbull doğru sahip için gerekirse ölür, ama yanlış sahibin kendisinide infaz edebilir. Bu nedenle, sitemizdeki sayfaları hayatınıza geçirmeyi göze alamayacaksanız kendinizin ve çevrenizin güvenliği için bu hayvandan uzak durmalısınız. Görünüm bazen aldatıcıdır, Pitbull bir köpeğe çok benzesede aslında köpek olmaktan çok uzak ve ayrı bir hayvandır, bu nedenle Pitbull olmuştur zaten. İnsana yakın bir zekası ve duyguları vardır. Belki dumuşsunuzdur, hani Pitbull dövüşü bacağı kopsa bile bırakmadı diye, bunu aslında o adam sandığı sahibine olan bağlılığından yapar, ama hayvan mahvolmadan onun karaktersizliğini anlarsa onu infaz etme girişiminde bulunabilir. (Siz en iyisi onu bir köpek türü olarak düşünmeyin, Pitbull'u kafanızda diğer köpeklerden ayırın. Onu sadece bir köpek yerine koymazsanız, Pitbull konusunda nasıl haraket edeceğinizi daha iyi bilirsiniz). Pitbull, doğru sahipler için zor günlerde moraldir, motivedir. Sahibinin acılarını paylaşır, sahibi mutsuz olduğunda oda mutsuz olur, sahibi mutlu olduğunda oda mutlu olur, yani tam bir dert ortağıdır. Hatta iyi eğitilmişse Pitbull insanların hayranlıkla baktığı bir sanattır. Bana göre bir Pitbull'un %50'sini köpek genleri oluşturmaz zaten

Pitbull döğüş konusunda neden bukadar efsane oldu? Kabul etmek gerekirse en çok bu yönüyle, kavgada rakiplerini devirmesiyle bilinir. Bunları size bir bilim adamı ve Pitbull tarihçisi gibi anlatacağım. Ben savaş karşıtıyım, fakat okulda tarih derslerinde bunları bana hep okuttular, benim savaş karşıtı olmam savaşların yaşanmadığı anlamına gelmez. Tabiki benimde Pitbull konusunda çocukluğumdan beri çok yoğun araştırmalarım ve gözlemlerim oldu. ''Pitbull bana göre temelde Bodyguard köpektir''. Ben köpeğimi döğüştürmem, döğüştürenide sevmem, ama bunuda size bilmeniz için anlatayım neler yaşanmış geçmiş yıllarda, yüzyıllarda: Döğüşte hiçbir köpek türü Pitbull kadar pes etmeyen, mücadeleci, inatçı, acıya karşı dayanıklı olamadığı gibi, Pitbull'un akciğer yapısınada sahip değildir, akciğerleri çok güçlü olduğu için kaşısındaki farklı ırktan olan köpek dakikalar, saatler ilerledikçe yorulmaya başlar, ama Pitbull'da av köpeği geni olduğu için kısa zamanda yorulmaz. Pitbull'u ilk 8, 9 dakikada hemen öldürdü öldürdü, yapamadıysa kesinlikle Pitbull onu indirir. Pitbull'da herşey bir araya gelmiştir, bu konuda açığı pek yoktur, çünkü bu hayvan geçmişte bu iş için üretildi, bu nedenle sahip olduğu açıklar uygun köpeklerin genleri verilerek hep kapatıla gelmiştir. Ufaktır, ama tüm zamanların en büyük döğüşçülerinden birisi olan dünya Wushu şampiyonu, ünlü aktör Jet Li'nin köpek hali gibidir (Jet Li'ye Kır Zincirlerini filminde Pitbull'ların yaşamı oynatıldı). Nasıl Jet Li'yi döğüşte yenmek için sadece ağırlık kaldırabilmek, kuvvetli olmak yetmezse, Pitbull içinde öyledir. Hız, çeviklik, güç, yürek, teknik, acıya karşı dayanıklılık, kararlılık ve beyinin bir köpekte toplanmış halidir. İstisnalar kayideyi bozmaz, %deye oranla çoğu döğüşü Pitbull'lar kazanmıştır.Pitbull'dan başka o an bacağı kopsa bile döğüşmeye devam edebilen köpek türü yoktur. Pitbull için ölmek var dönmek yoktur. Çene yapısı çok güçlüdür, sert ısırır, en sert ısıran köpek türüdür (tam anlamıyla bir köpek oldunuğu kabul etmem ya hadi neyse). Rakibini ön dişleriyle tutar ve ağzı kısa olduğu için aynı anda ağzını seri seri açıp kapatarak arka dişleriyle çiğner, çinediği yerde ağır hasar bırakır, bu eylemde çenesi bir çeşit makas gibi hareket eder. Uygun yerden yakalarsa çenesini adeta kitlemişçesine rakibini devirene kadar, büyük bir kararlılıkla devamlı olarak oradan tutar (bu stratejisine çene kitleme denmiştir) ve köpeği bu şekilde genellikle yüzünden yada boynundan tutar, rakibinin gücünü, silahlarını en çok kontrol altına alabileceği yerden tutar. Mümkün olduğunca kendini ısırtmaz, kendisine karşı yapılan hamleleri bazen sadece pati vuruşlarıyla bloke eder. Göründüğünden çok daha güçlüdür, mesela annem eskiden beslediğim Dobermann'ımı tutabiliyordu fakat Tina onu çektiğinde sürükleyerek götürdüğünü söylüyor (bir tek benim sözümü dinlediği için Tina'yı benden başka kimse gezdirmez). Pitbull'un derisi sağlam ve esnektir, kolay yırtılmadığı gibi kendisine diş kitleyen bir köpeği dönüp ısırmasına olanak sağlar. Diş yapısıda farklıdır, köpek dişleri ağzın iç kısmına doğru kıvrıktır, bu özellik kanca etkisi yapar ve ısırdığı canlının ağzından kurtulmasını zorlaştırır. Isırır vaziyette düzenli olarak nefes alabilen tek köpektir, bu nedenle nefes alabilmek için ısırdığı cismi bırakmasına gerek yoktur. Eğitimsizse, döğüşmekte olduğu rakibi üzerinde üstünlük kurmaya çalışmaz, sadece öldürmeye çalışır. Şekilsizdir, çok elastikedir, bir Aslan gibide haraket edebilir, bir yılan balığı gibide, bir kertenkele gibide.b unlara ragmen cok korumaci sahibi egerki severse pitbulunucok sadakatli,korumaci sevecen uysal bi kopek olur.bosuna demiorum kotu kopek yoktur!kotu sahip vardir diye!cok oyunbaz cok hareketli dinamik ve sizi eglendirmek icin herturlu komikligi yapan bi irktir!

Cocuklarla cok iyi anlasirlar hatta avrupada bu irklar bebek bakiciligi yapiolar????korkulcak bi irk degil yani????

Cvp: Pitbull

Bu bir ırk değil laboratuvar üretimi bir yaratık, sadece çocuklardan değil insanlıktan uzak tutulması gerek.

Hayir degil.cocuklardan uzak tutulmasinada gerek yok.kopek sevmeyen insanlar oldugunuz icin onyargilisiniz.labrador la alakasi yok bu irk hakkinda bilginiz yoksa lutfen rica ediom yorum yapmayin.benim hayatim onlarin icinde gecti hala gecio.

mailto:/vXEzOr.jpg bunlar mi katil!bak bakim!
mailto:/ZMDNvo.jpg bakin nasil mutlu bebek????

mailto:/8Pgmkd.jpg buda bi arkadasimla benim adi jr.lodos onun yaninda kalio benim yanimda yer oladigi icin herkes cok sevio hele yegenlerim mincirio onu ve lodos hicbisi yapmio havlamio bile!katil degildir pitbullar!herdaim savundum ve savinmaya devam edicem.b u irk hakkinda bilgisi olmayan lutfen allah rizasi icin. Yorum yapmasin ben bu irki tanitmak sevdirmek icin konu actim..

Köpek sevmemeyle alakalı değil. Köpekler izole ortamda yetiştirilmişse saldırgan davranışlar ön plana çıkar. Ama genleriyle oynanan hayvanların tepkilerinin ne olacağı belli olmaz.

Genleriyle oynanmış hayvanların cins olarak kabul edilmesi için müzakere edilip sonuca varmışlar. Bir hayvanın ırk sayılabilmesi için en az 6 nesil aynı şekilde devam etmesi gerekir.

Genleriyle oynanan köpekler farklı köpeklerin üstün özelliklerini bir cinste oluşturmaya çalışılırken onlara ait veya sonradan oluşan kusurlara da sahip olurlar.

Buradan yola çıkarak bir hayvanı beslemek ile tüm o cinse ait köpekler hakkında varsayımda bulunmak yanlış olur. Hayvanların karakteri ölçülemeyeceği gibi her insanda aynı şekilde bakmıyor.

Abi bende onu diom kotu kopek yoktur!kotu sahip vardir!bu cinsler hep kotu insanlarin eline gectigi icin ňamlari kotu yayildi!benim etrafimda milyonlarca pitbull bakan var ve kopeklerin hepsi cok uysal akilli ve sevecen saldirganliklarida yok!

Ve enaz 20 nesil ayni irkdan genden gelen pitbullar var.e trafimda tanik oldugum.

Tüm köpekleri aynı kefeye koymak yanlış olur. Tüm hayvanların kendine özgü karakterleri bulunuyor. Yetiştirilme şekillerinin saldırganlık vs. gibi durumlarda çok belirleyici olduğunu düşünüyorum. Yine her zamanki gibi işin ucu insana dayanıyor.

Geri