Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Platforma çıkması

Batun

Bronz 4 Üye
Merhaba akvaryumu büyüttüm bugün ilk günü platforma çıkmaya korkuyor. Ben de alışsın diye yumurta akı ve yem koydum. Bu konuyla ilgili bir öneriniz olur mu? Daha önce teraryumundayken de çıkmaya korkardı hareket algılayınca.

Ekli dosyalar

• IMG_4029.jpeg
    IMG_4029.jpeg
    2.9 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_4030.jpeg
    IMG_4030.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 24
  • IMG_4031.jpeg
    IMG_4031.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 24
Merhaba,

Bu hayvanlar hareket olan ortamı sevmiyorlar. Kuru alan tehdide açık su altı güvenli alandır. Kuru alana çıktığında uzak durun. Odaya girmeniz gerekirse yavaş hareket edip ona doğru bakmayın. Kamufle olduğunu sanıp suya bir süre kaçmayabilir.

Turtle pierdeki taşları çıkarın. Lambayı hafif rampaya doğru yaklaştırın. Isıyı algılasın. Mümkün olduğunca odaya girmemeye çalışın. Gerekirse oda kapısını kapamak yerinde olur. Kapı önündeki ses ve hareketler, o yöne dönüp sürekli tetikte beklemesine neden olur. Kapı kapalı olduğunda daha rahat hareket eder.

Alana halı kaydırmazı şekil vererek koyun. Bu biraz rahatlık hissi verir. Yalnız 7-8 cm kabuk boyu sonrası dişleyip koparma durumu oluşabilir. Isırık izi görürseniz çıkarırsınız.

Turtle pierdeki taşları çıkarın. Lambayı hafif rampaya doğru yaklaştırın. Isıyı algılasın. Mümkün olduğunca odaya girmemeye çalışın. Gerekirse oda kapısını kapamak yerinde olur. Kapı önündeki ses ve hareketler, o yöne dönüp sürekli tetikte beklemesine neden olur. Kapı kapalı olduğunda daha rahat hareket eder.

Alana halı kaydırmazı şekil vererek koyun. Bu biraz rahatlık hissi verir. Yalnız 7-8 cm kabuk boyu sonrası dişleyip koparma durumu oluşabilir. Isırık izi görürseniz çıkarırsınız.
Onlar taş değil yumurta beyazı, çok seviyor yemeyi, rampanın ucuna koyuyorum boynunu uzatıyor kapıyor. Ama rampadan çıkıp diğerlerini yemeye cesareti yok henüz.

Bende ısırıyor hep sorun olur mu?

Onlar taş değil yumurta beyazı, çok seviyor yemeyi, rampanın ucuna koyuyorum boynunu uzatıyor kapıyor. Ama rampadan çıkıp diğerlerini yemeye cesareti yok henüz.
kuru alan ve cam arasındaki boşluğa sıkışıp boğulma ihtimali var hayvan küçükse şuan zor ama biraz büyüdükçe sıkışabilir.

Geri