Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Poga 8 cm oldu. yapılması gerekenler? (Beslenme programı, Yemler, Akvaryum, uvb vb.) Genel değerlendirme.

AliExpress’ten almış olduğum UVB lambam geldi kurulumunu şu anda yapıyorum. Ayriyeten akıllı priz aldım bu sayede haftanın belirli günleri belirli saatler şeklinde açılıp kapanmasını ayarlayabileceğim.

Haftanın altı günü çalıştığım için evde olamıyorum. Poga genellikle öğle saatlerinde kuru alana çıkıyor. Akıllı prizi haftanın dört günü öğlen 12:00-15:00 arasında ayarlayacağım uygun olur mu?

Lambanın yerden yüksekliği kaç cm şeklinde olması lazım acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_6071.jpeg
    IMG_6071.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_6068.jpeg
    IMG_6068.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_6070.jpeg
    IMG_6070.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 16
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Isıtma mı yoksa uvb takılı lamba da mı kullanacaksınız?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Isıtma mı yoksa uvb takılı lamba da mı kullanacaksınız?

Hayvanın boyu 8,5 cm civarında Cem Bey.

Isıtma lambasında zaman ayarlı priz var günde 12 saat çalışıyor.

UBV lambasında akıllı prizi kullnacağım. Çok detaylı bir şekilde zaman ayarı yapabiliyorum. Haftanın hangi günleri hangi saatler arasında yanacağını programlayabiliriz. bu konuda yardımınızı rica edecektim.

Her gün en çok çıktığı saatte 1 saat kadar yakmak yeterli olur.

Geri