Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Post İçin.....

olivia-peter

Bordo Bereli
Bir yerde okumuştum:
Kutup ayısı avcıları, delik post para etmediği için avlarını kurşunla vurmazmış.
Kurnaz bir yöntem keşfetmişler:
Karların içine bir balta yerleştirirlermiş.
Baltanın keskin tarafına kan sürerlermiş.
Ayı, kan kokusuna gelir ve yalamaya başlarmış.
İştahla yaladıkça baltanın demiri kendi dilini de kesermiş. Giderek kendi kanını yalamaya başlar, ama o, aldığı tattan ötürü bunu fark etmezmiş.
Bir süre sonra dildeki kesikten akan kan, ayının damarlarını kurutur ve onu cansız halde karlar üzerine serermiş.
Avcı da gelip derisini yüzermiş.

Doğadaki tüm canlılar için geçerlidir bu:
Kan kokusunun cazibesine kapılıp iştaha gelen, giderek kendi kanını dökmeye başlar.
Başkasının kanını emeyim derken, farkına bile varmadan kendi kanını kurutur.
Ve bir süre sonra, kendini ayaklar altında bir post olarak bulur. :honk:
Alıntı.....

Cvp: Post İçin.....

fok yavrularınında kafasına demir ve tahta sopaları vurup parçalayanlarda bu manyaklar. hepsini bir araya toplayıp katliam yapıyorlar. anneleri de çaresiz uzaktan seyrediyor. paylaşım için sağol.

İçerik acı ama mesaj iyi oldu Neslihan, teşekkürler.

Çok iyi bir konuya değinmişsiniz teşekkürler.

AEK' Alıntı:
İçerik acı ama mesaj iyi oldu Neslihan, teşekkürler.

Emre; Aslında düşündüm paylaşma konusunu ama dikkat çekmek bilinç uyandırmak lazım diye paylaştım. Sonuçta bunlar yaşanan olaylar göz ardı etmemek lazım.

Düşünmeye gerek bile yok. Bence çok iyi bir paylaşım oldu.

Geri