Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Problemli dışkı

Semra.

Yeni Üye
Merhaba geçen hafta bir kaplumbağamı kaybetmiştim.dün itibariyle diğerinde de kusma iştahsızlık ve halsizlik başladı .Ayrıca dışkısı da farklı.Resimlerde ekliyorum.Diğerini veterinere götürdükten sonra çok kısa zamanda kaybettim o yüzden bunda acele etmek istemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_1327.jpeg
    IMG_1327.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 12
  • CED65A5B-C4DD-4C1B-B903-47F4E02A7C14.jpeg
    CED65A5B-C4DD-4C1B-B903-47F4E02A7C14.jpeg
    888.5 KB · Görüntüleme: 12
Hayvana yem yada yiyecek olarak bu son 3 günde ne verdiniz?

Yem oranı nedir?

Kabuk boyu kaç cm?

Vitamin damla veriyor musunuz?

Plastik çimenden kopma yada suda parça gördünüz mü?

Isıtma lambası aldınız mı?

Yemleri standart seralarıkullanıyorum vitamini de öyle
2. Gün oldu bu gün yem yemiyor
Yem oranı kafa büyüklüğünden biraz fazlaydı
Kabuk boyu 8 cm
Evet çimende kopma gördüm
Lamba aldım sürekli yanıyor şu an da ve sürekli lambanın altında oturuyor günde 2 ya da 3 defa çok kısa suya girip çıkıyor

O çimeni sökün yediyse midede kalır bu da kusup çıkarana kadar gitmez yada endiskopi yöntemiyle cerrahi müdahale yapılır.

Diğer taraftan fazla yem verdiyseniz. Hızlı yediği için henüz ıslanmadığından midede şişip hazımsızlık yapar. Sonuç kusma yoluyla atımıdır.

Ağzına iki damla zeytinyağı damlatın.

Vitamin damlayı 1 hafta boyunca her gün 1 damla damlatın.

Sera yem veriyorsanız dışkı bu renk tona yakın olur.

3-4 saatte bir hayvanı suya iteleyin su içsin. Gece lambayı kapayın. Suda uyusun. En geç 21:00'de uyumalı. Bu saatten önce kapayın lambayı.

Geri