Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rafael, Mikelenjelo ve Leonardo

akinci23

Gümüş 5 Üye
slm arkadaşlar ben yeni üyeniz deilim ama hiç bişi eklememiştim en iyisi kapluşlarımı tanıtayım dedim. iyi etmişim dimi??? :) 3 tane kapluşum war aslında ilk başta 2 tane wardı ve onları o küçük kaplardan birinde besliyordum. 1eylül 2008 de aldım. ozaman havalar iyidi fakat soğumaya başlayınca artık hareketleri yavaşladı ve yemek yememeye başladılar. ben de gittim güzel bir akvaryum aldım ıstıcısını, filtresini filan da aldım. bir akrabamız da kaplumbağa besliyodu 1 tane (aslında akrabamda gördükten sonra almaya karar vermiştim). beslemek istemedi ve benim akvaryum aldığımı da görünce bana werdi. şimdi ona da ben bakıyom. şuan pek poz vermeyi sevmiyo o yüzden fotoğrafını koyamadım ama en kısa sürede ekleyeceğim.bi de akrabamın kapluşunu aldığımda benimkiler onun yarısı kadardı ama şimdi ikisi de onu geçti çok oburlar bazen yem diye parmaklarımı ısırıyolar.
bu sabah 6 da beni uyandırmayı başardılar:):) kaloriferlerde bir sorun vardı bugün bu yüzden borulardaki suları boşaltıyolardı. kapluşlarımın yanından da bi kalorifer borusu geçiyo. sanırım korktolar ve suya şıp şıp verup beni, uyandırdı yaramazlar. isimlere gelince ilk başta başka isimlerle çağırıyodum ama ninja kaplumbağa sevgim herşeyin önüne geçti:) çok güzel bilgiler war ayrıca teşekkürler...

Çok iyi yapmışsınız,üyelerimizin kaplumbağalarıyla tanışmaktan çok mutluluk duyuyoruz :)

Maşşallah hepsi çok ama çok tatlı.
Allah uzun ömürler versin inşallah.
Keşke herkes akvaryuma geçebilse biran önce :(

Rafael, Mikelenjelo ve Leonardo ile size mutlu, sağlıklı, güzel günler dilerim.

Çok tatlı keratalar.

saolun arkadaşlar bence de çok tatlılar gonzim arkadaş keşke herkes akvaryuma geçebilse demiş iyi de demiş ama akvaryumum pek büyük deil uzunluğu yaklaşık 50 cm sadece ama bir süre idare eder

Geri