Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

rafael'i ölüm kabından kurtarmak istiyorum

Cvp: rafael'i ölüm kabından kurtarmak istiyorum

Dip süpürgesi iyi fikirmiş. İki alternatife ulaştım. Hangisi daha uygun olur?

İlkinin boyu ayarlanabiliyormuş. Bu bir artı olabilir. Diğeri de akvaryuma monte edilebiliyormuş ama bu benim tercih etmeyeceğim bir yöntem zira sadece arada bir temizlik için kullanmayı düşünüyorum.

Akvayumda herhangi bir bitki yok. O yüzden doğru anladıysam eğer sarı renk kök öz suyundan kaynaklanmıyor. Amonyak ise hangi sebeple oluşmuş olabilir hiç bilmiyorum.

İç filtre sürekli hava kabarcığı vermekte yalnız metilen mavisi çok pahalıymış şu an karşılayamayabilirim onu. Bu bahsettiğim sarı renk yoğun değil şu anda ama ben biraz detaycı olduğum için yavaş yavaş değişimi hissetmeye başladım sadece.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kök dediğim hayvanın altına girip kaşındığı mango yada mopani kökler. Bunları 1 saate yakın kaynatıp suyunu çıkarırız ama sıkı lifli olanlardan tam çıkmaz zaman içinde salınım yapmaya devam eder. Bu bir iki ayı bulabilir.

İki süpürge de uygun değil. Bizimkilerin dışkıları balıklarınki gibi zarlı olmuyor. Dolayısıyla o torbaya dolacak kir küçük parçalar halinde dağılacak ve suya yayılacaktır. Pillilerde kullanışlı değil.

Alacaksan bu modellerden al. Bir ucunu temiz bir kovaya koyacaksın. Pompa ağırlık yaptığı için o kısmı tutmana gerek kalmaz. Tek elle kiri çekersin. Ben bunların 2 metreliğini kullanıyorum. Ön çanağını çıkarıp kirler ile bir miktar kumuda çekiyorum sonra kirli suyu döküp kovadaki kumu temiz su ile çalkalayıp yıkadıktan sonra akvaryuma boşaltıyorum. Kum ziyanı da olmuyor.

Bu modellerde öndeki şeffaf borusu sert ve uzun olanını tercih et.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri