Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

rainbowda ve fıstıkda büyük gelişme

asi kız

Bordo Bereli
iyi günler cem abi teşekkürler senin yardımlarınla rainbowun derisi gözle görülür şekilde azaldı fıstıkdada azalma var ama rainbowunki yok denecek kadar az diğerlerini de diyete soktum abi onlarda da vardı azıcık sarkma obezlikten kaynaklı sayende cem abisi ..

Cvp: rainbowda ve fıstıkda büyük gelişme

yemleri ölçüsünde dengeli vereceksin fazlası obezite yapar azı birbirlerine saldırmalarına neden olur.

abi günde 1 tane veriyorum hepsine rainbowa bölerek veriyorum yarım veriyorum bazen 1 tam veriyom ama gözle görürlür şekilde deri sarkması azaldı sağol abi :)

abi düzene girdik zaten yaz gelmeye başladı mı benimkiler yem yemeyi istemiyorlar kış geldi mi de doymak bilmiyorlar neden böyle oluyor acaba?

kışın yağ depolama isteği iştahını açar. yazın akvaryum 30 derecelere çıktığı için bunalırlar. yemek enerji verir enerjiyi de harcaması için hareket etmesi gerekir. hayvanlar baygınlık içinde oldukları için fazla yemek istemez diğer taraftan mevsimsel geçişlerde de yem yeme düzensizliği ve iştahsızlık görülebilir.

abi yazın sadece balkona çıkmak istiyorlar yem istekleri felan hiç olmuyor :(bide bizim ev güneycephe odanın içi güneşle doluyor..

ve abi şişkinlik tek taraftaymış bunca zmandır anca fark ettim akıl bu kadar işte bende :)

Geri