Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rampa

Nergis.

Bronz 5 Üye
Merhaba , kuru alan için akvaryum üstüne yaptıracaktım fakat gittiğim yerler yapmadığını söyledi birkaç ay sonra ömürlük akvaryumda kendim yapacağım .

Şimdilik camdan rampa yaptırdık üstüne arada yıkarım diye halı kaymaz koydum . Aldıktan 1 gün sonra eğimli kısmı düştü bende çubuklardan hafif eğim yaptım ama oda düşecek gibi bir şeyle tutturmak zor .

Sizce ne yapılabilir eğim için ?

( Lambanın watt’ı düşük ondan yakın duruyor şu an )

Ekli dosyalar

• F9BF1161-BD19-4E38-9F0D-6CB0A9D13962.jpeg
    F9BF1161-BD19-4E38-9F0D-6CB0A9D13962.jpeg
    763.1 KB · Görüntüleme: 32
Pvc paspas alın. Bu sert olduğu için esnemez yalnız kayacaktır. Sabitlemek için ya yapıştımak yada kancalı vantuz kullanmak lazım. Kancalı vantuz olursa da kenarlardan hafif eğimli durur.

Pvc paspas alın. Bu sert olduğu için esnemez yalnız kayacaktır. Sabitlemek için ya yapıştımak yada kancalı vantuz kullanmak lazım. Kancalı vantuz olursa da kenarlardan hafif eğimli durur.
Pvc paspasa eğim verilir mi , Kancalı vantuzu paspasa geçirip akvaryuma yapıştıracağım değil mi ? Teşekkür ederim

Paspas yumuşakta değil sertte değil. Hayvan çıkarken hafif eğilecek.

Çengelleri deliklerden geçirip vantuzu yan camlara yapıştıracaksınız. Rampanın karşısına yani kısa cama 2 tane yapıştırsanız yeterli olur sanırım.

Paspas yumuşakta değil sertte değil. Hayvan çıkarken hafif eğilecek.

Çengelleri deliklerden geçirip vantuzu yan camlara yapıştıracaksınız. Rampanın karşısına yani kısa cama 2 tane yapıştırsanız yeterli olur sanırım.
Ben yapıştırmadan nasıl kullanıcam abi onu?

Bu çengelli vantuzla sabitle. Kısa cama 2 yada 3 adet olsun. Senin akvaryumun camı uzun.

Petshoplarda vardır. Nette de satılıyor.

Deliklerin birinden geçirip sabitle. Çıkarıp temizlemesi kolay olur.

Soluk borusu nedir?

Google da çengelli vantuz diye arat çıkıyor.

Merhaba , kuru alan için akvaryum üstüne yaptıracaktım fakat gittiğim yerler yapmadığını söyledi birkaç ay sonra ömürlük akvaryumda kendim yapacağım .

Şimdilik camdan rampa yaptırdık üstüne arada yıkarım diye halı kaymaz koydum . Aldıktan 1 gün sonra eğimli kısmı düştü bende çubuklardan hafif eğim yaptım ama oda düşecek gibi bir şeyle tutturmak zor .

Sizce ne yapılabilir eğim için ?

( Lambanın watt’ı düşük ondan yakın duruyor şu an )
O lamba mesafesi olmaz hayvan temas edip kendini yakabilir.

Watt düşükse yine olmaz o lamba 42W halojen alıp mesafeyi yükseltin.

Evet o vantuzdan. Hatta onları dene. Tünek için C şeklinde kıskaçlı vantuz daha iyi tutar. Yalnız tüneğin çapı ile uyumlu olmalı. Sıkı şekilde geçmeli.

Geri