Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sağlıklı mı sizce?

Cvp: sağlıklı mı sizce?

her hayvanda aynı anda düşmez bazısı bir iki ayda bazısında seneyi bulabilir. plakalarda görülebilir nitelikte açılma orta kısımlarda hava kabarcığı olduğunda kuru bir yerde devit sürüp 5-10 dakika bekletiriz ama hayvanda çok rahatsız edecek türde katmanlaşma yok. sonuç olarak devit uygulansa dahi mango son işi halledecek. esas gerekli olan köktür.

Merhaba,
Bugün yemlerim geldi, tetra reptomini yadırgamadı açıkcası... 3 stick verdim daha da istedi 1 tane daha verdim. Programa yarın uymaya başlıycam,
Kaçar stick vermem uygun olur sizce? Her birinden 4-5 tane versem?

Teşekkürler tüm cevaplarınız için:)

günlük kafa ölçüsü olacak şekilde ayarlanmalı. tam ölçü sağlanamıyorsa +1 fazla olabilir. hayvan büyüme çağında tek yemi tolere edebilir.

Kafa ölçüsü dediğiniz hacim olarak mı?

evet kafa hacmi kadar miktar bir araya getirilip iki öğüne bölünecek.

Günde iki farklı yem veriyorum ben, eşit mi olsun ikisi yoksa reptomin daha mı fazl olsun?

reptominleri sabah diye program yapmıştık. o standard ölçüde olsun her gün. diğer yemleri şekillerine göre az veya fazla yapabilirsin. mesela reptoyu 4 adette sabit tutarsın. raffy p stickler 5 adet olur. gammarus 8 tane kadar her yem aynı ölçüde olmaz. bazısı sıkı olur bazısının içinde hava kabarcığı olur. gammarus kurutulduğu için içi boştur. mesela agilde reptoya emsal oranda sıkıdır. o da 4 adet yeterli olur. hayvan büyüdükçe ona göre artırırsın.

Raffy p yok ben de yalnız, onun yerine carnivor olmasında sakınca var mı?

carnivor uzak günlerde iki öğün olacak daha fazlası zararlı olur.

cem' Alıntı:
1. gün sabah tetra reptomin; akşam carnivor
2. gün sabah tetra reptomin; akşam agil
3. gün sabah tetra reptomin; akşam gammarus
4. gün sabah tetra reptomin; akşam carnivor
5. gün sabah tetra reptomin; akşam agil
6. gün sabah tetra reptomin; akşam carnivor
7. gün sabah tetra reptomin; akşam gammarus

Böyle demiştiniz ama?

6. gün gammarus olsun. 7. gün agil olsun.

Geri