Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahiplendirme veya Kaplumbağa Değişimi/İstanbul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asliaral

Bordo Bereli
Maalesef 3,5 ay once sahiplenlendigim 3.kaplumbagam; surekli akvaryumdaki disinin ayagini isiriyor. Erkek kaplumbayla ise, aralarinda hicbir sorun yok, onu bir kez bile isirmadi. Sorun; hemcinsleri mi yoksa kisisel mi bilemiyorum ancak benim disi ile artik ayni yerde olamayacaklari kesin. 18 santim boyunda; disi, en az 2 veya 4 yasinda, gayet saglikli ve cok kuvvetli bir hayvan. Kabuk ustunde puturler var; devit uygulamasi yaparak duzeltmeye calisiyordum.Bunun disinda; vucut gelisimi iyi ve orantili. İstanbul Şişli'deyim. İlgilenenlere, ortak bir noktaya elden getirmeye calisirim. Gercekten bu duruma cok uzgunum. Kendisini de hic vermek istemiyorum ancak mecbur kaldim. Geçici sure, denemek icin almak isteyenlere de verebilirim.Sonrasinda, uyum saglayamazsa, geri alacagim konusunda endiseniz olmasin. Sorumluluguni aldigim icin; oylesine bir yere de gitmesini istemiyorum ama iyi bir yer bulacagimdan pek de umitli degilim acikcasi. Son olarak;  kaplumbagasini vermek isteyen biriyle, eger saglikli ise degis tokus da yapabiliriz. Belki onun kaplumbagasi, bende uyum saglar ve belki benimki de onda sorun cikartmaz.  Yalniz diger iki hayvanim 16 santim boylarinda, buna uygun hayvan alabilirim. Sormak istediginiz birsey olursa, buradan yazabilirsiniz, gunluk giris yapiyorum. Tesekkurler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-07-14-16-23-27.png
    Screenshot_2016-07-14-16-23-27.png
    899.1 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2016-07-14-16-23-20.png
    Screenshot_2016-07-14-16-23-20.png
    786.9 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2016-07-14-16-23-14.png
    Screenshot_2016-07-14-16-23-14.png
    807.7 KB · Görüntüleme: 20
Cvp: Sahiplendirme veya Kaplumbağa Değişimi/İstanbul

İl dışına gönderme durumunuz varsa sahiplenirim.

Il disindan, epey zorlukla getirtmistim ama sagolun, yine de son care olarak aklimda olsun.Hangi sehirdeydiniz ve sizinkilerle de anlasamama gibi bir durum olursa, gerekli yeriniz vb var mi?Cunku tekrar buraya gelmesi zor olur.

Trabzon. 50 den fazla kaplumbağam var. Ve 4 kez yavru aldım. Yeterli yerim var. 
http://www.petarkadas.com/snapper

Tesekkur ederim,ilginiz icin.O halde; ben bir sure yakinlardan haber bekleyip, bulamazsam sizden yardim isteyecegim.

Tek titizlendigim konu mesafe.Otobuslerle yollamaya icim el vermiyor.

Otobüslerde herhangi bir sorun olmaz. Onlarca sahiplendim hıc sorun yasamadım.

Snapper' Alıntı:
Otobüslerde herhangi bir sorun olmaz. Onlarca sahiplendim hıc sorun yasamadım.

daha fazla bakma şansınız varsa size bir durumdan bahsedeyim. istanbul ytü'de küçük bir süs  havuzunun içerisinde kaplumbağalar var. şartları oldukça kötü. bu kaplumbağalara çözüm aradım ama ben imkan yaratamadım. eğer siz bakabilirim derseniz ve ytü'den alınmasında sıkıntı yaşanmazsa ben bu kaplumbağaları toplayıp size otobüs ile gönderebilirim. iletişim için mail veya telefon numaranızı alırsam detaylı konuşabilirim.

mailto:/forum/konu-ytu-de-resler.html

Bu konudaki hayvanlardan mi bahsediyorsunuz? Okula mail gonderdim ancak cevap yazmadilar .

Siz orada mi okuyorsunuz? Sorun cikartmasinlar yani okula hizmet verenlerden birine ait olmasin?

Bir de hepsini nasil gondereceksiniz?Bildiginiz bir yol varsa paylasir misiniz?

berrakerkin' Alıntı:
mailto:/forum/konu-ytu-de-resler.html

Bu konudaki hayvanlardan mi bahsediyorsunuz? Okula mail gonderdim ancak cevap yazmadilar .

Siz orada mi okuyorsunuz? Sorun cikartmasinlar yani okula hizmet verenlerden birine ait olmasin?

Bir de hepsini nasil gondereceksiniz?Bildiginiz bir yol varsa paylasir misiniz?

linkteki konudan bahsediyorum. 

ytü'deki durumu gördüm ve araştırınca bizim sitemizdeki durumu okudum.  açıkçası birine ait olduğunu sanmıyorum. tahminim millet bakamayıp attı. insanlar görünce atmaya devam etti. karton kutu içerisine peçete bırakılıp kaplumbağalar içine konularak gönderim yapılabilir. otobüslerde alma konusunda sıkıntı yapmazsa sorun olmaz.

0537 663 32 64 watsapp tan ulaşabılırsınız

YTÜ'deki resler konusunda, bizi de bilgilendirirseniz seviniriz o halde, olumlu veya olumsuz

Cvp: RE: Sahiplendirme veya Kaplumbağa Değişimi/İstanbul

berrakerkin' Alıntı:
YTÜ'deki resler konusunda, bizi de bilgilendirirseniz seviniriz o halde, olumlu veya olumsuz

mailto:/forum/konu-sahiplendirme-kirmizi-yanak.html konusu için kaplumbağalar göle bırakılmış demişsiniz. ben anlamadım. bu kaplumbağalar uyum sağlayarak yaşayabiliyorlar mı? yoksa ölüyorlar mı? ölüyorlarsa biz forum olarak üyemizde bu farkındalığı nasıl uyandıramadık.

mailto:/forum/konu-kaplumbagam-cinsel-bunalim-mi-yasiyor.html

Bu konuda bahsi gecmisti ancak uyemiz sikinti yasiyormus evinde, o yuzden bilgimiz yokken vermis.

Onu da, bu konudan ogrendim

mailto:/forum/konu-otomatik-akvaryum-sogutma-sistemi.html

berrakerkin' Alıntı:
mailto:/forum/konu-kaplumbagam-cinsel-bunalim-mi-yasiyor.html

Bu konuda bahsi gecmisti ancak uyemiz sikinti yasiyormus evinde, o yuzden bilgimiz yokken vermis.

Onu da, bu konudan ogrendim

mailto:/forum/konu-otomatik-akvaryum-sogutma-sistemi.html

peki kaplumbağaların akibeti ne olacak?

Cem Bey daha iyi bilir. Sansli olanlar, belki kis uykusuna yatip kurtarir kisin, sogukta ancak bunu kucuk yastakiler pek yapamiyor maalesef.Uzuldum yani ben de epey.Bir de uyemiz, onlari copten kurtarmis zamaninda.Yani once kurtarip, sonra yine cope atmis gibi oldu.

Basa cikamiyoruz ki bu durumlarla.Her sus havuzu, kaplumbaga dolmaya basladi.Surekli yeni semtler duyuyoruz.Isin icinden cikamayiz anlayacaginiz

berrakerkin' Alıntı:
Cem Bey daha iyi bilir. Sansli olanlar, belki kis uykusuna yatip kurtarir kisin, sogukta ancak bunu kucuk yastakiler pek yapamiyor maalesef.Uzuldum yani ben de epey.Bir de uyemiz, onlari copten kurtarmis zamaninda.Yani once  kurtarip, sonra yine cope atmis gibi oldu.

Basa cikamiyoruz ki bu durumlarla.Her sus havuzu, kaplumbaga dolmaya basladi.Surekli yeni semtler duyuyoruz.Isin icinden cikamayiz anlayacaginiz

bugün birisi uyum sağlayacaklarını söyledi. ben de bilemiyorum artık.

Şu an mevsim uygun kışa kadar uzun vakit var. hayvanlar yetişkin ise adaptasyonları kolay olacaktır yalnız yiyecek konusunda ilk başlarda sıkıntı çekeceklerdir. Kışa kadar da bunu öğrenirler diye düşünüyorum. Bulundukları yerde kaplumbağalar varsa onlara bakıp işi kavrarlar.

cem' Alıntı:
Şu an mevsim uygun kışa kadar uzun vakit var. hayvanlar yetişkin ise adaptasyonları kolay olacaktır yalnız yiyecek konusunda ilk başlarda sıkıntı çekeceklerdir. Kışa kadar da bunu öğrenirler diye düşünüyorum. Bulundukları yerde kaplumbağalar varsa onlara bakıp işi kavrarlar.

yani gölde, havuzda olan kaplumbağalar için endişelenmemelenmeli mi?

Her yerde olmaz yaşayabilecekleri doğada uygun bir yer olması uygun olsa da bizim habitatın hayvanı değiller. Dolayısıyla o bölgede yaşayan diğer canlılar için tehdit olup soylarını kurutabilirler. Bu tasvip edilecek bir durum değil. Ben sadece o göle konmuş bahsedilen hayvanlar için yazdım.

Tabiki hayvanları herhangi bir sulu alana koymak onları kurtarmaz. Gereksinimlerin sağlanmadığı noktada ölümleri kaçınılmazdır.

Slm. Red Earded Slider türü kaplumbağalar ülkemizde sahil kesimlerde yaşamlarını sürdürebilmekte, ortama ve iklime adapte olabilmektedirler. Ancak binlerce kaplumbağadan sadece en güçlü olanlar hayatta kalacak diğerleri ise enfeksiyon ve dış etkenler nedeniyle yok olacaktır. Hayatta kalanlar ise çoğalamayacak ve zamanla yok olacaklardır. Ülke iklimi ve toprak özellikleri bu hayvanlar için uygun değildir. ABD nin bile sadece bataklıklarla kaplı Florida Eyaleti ve çevresinde yaşarlar, diğer coğrafyada tutunamazlar. Onları doğaya terk etmek çoğu için acılı bir ölüm demektir. Öldüklerini ve ölüm süreçlerini görmemeniz vicdanınızı RAHATLATMAMALI.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri