Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sarı benekli su kaplumbağası Taşıma

Crusoe

Bronz 5 Üye
Merhabalar, kaplumbağamı uçakla bir yere götürmem gerekiyor ama yasakmış. Bu yönde bir tavsiyesi olan var mı? Teşekkürler iyi forumlar

Her firmada prosedürler farklı. Bunlara bakın.

Ülke içi mi gideceksiniz? Yurtdışı ise bir de ülke kabulü sorunu var.

Yurt içi gidiyoruz türk hava yolları ile gideceğiz. Müşteri hizmetlerini aradım sürüngen sınıfına girdiği için yasak taşıyamazsınız dediler. Bir kutuya koyup cebimde falan taşıyabilir miyim?

Kabuk boyu kaç cm?

Otobüse verilebilir. Orada alınır.

Tekrardan merhabalar,

Yeni akvaryum aldım kaplumbağam için. İç filtre almak istiyorum da fotoğrafını ekledim. Bu akvaryumuna yeterli olur mu?

Akvaryum ölçüleri: 80x30x40

Ekli dosyalar

• IMG_5287.png
    IMG_5287.png
    4.3 MB · Görüntüleme: 3
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Su yüksekliği max kaç cm olur?

Kabuk boyu 7-8 cm

Su yüksekliği 25-30 cm olur muhtemelen

Merhaba. Foto ekleyebilir misiniz cok merak eytim tipini☺️ ve nereden buldunuz sarı benekli

Sunsun hj752 iç filtre alabilirsiniz. Bunu gerekirse yatay konumlandırmalı da kullanabilirsiniz.

Şelale borunun ön tapasını çıkarıp suyun önden ve su yüzeyinden motor su içinde olacak şekilde konumlandırırsanız hava kabarcığı yapar.

Hava hortumunu kullanırsanız boruyu kullanmayın.

Sunsun hj752 iç filtre alabilirsiniz. Bunu gerekirse yatay konumlandırmalı da kullanabilirsiniz.

Şelale borunun ön tapasını çıkarıp suyun önden ve su yüzeyinden motor su içinde olacak şekilde konumlandırırsanız hava kabarcığı yapar.

Hava hortumunu kullanırsanız boruyu kullanmayın.
Hocam peki bu nasıl? Ölçüleri yukarda yazmıştım.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 5
Bu filtre akvaryum uzunluğunu düşünürsek sirkülasyon konusunda yetersiz kalabilir. Diğer taraftan ızgara kısmını kapayacak kadar elyaf kullanırsanız toz kirleri de çeker. Pervane tarafında elyafı çekmemesi için sünger olmalı.

Akvaryum kısmen hazır fikirlerinizi almak istedim. Nasıl olmuş sizce? Eklemem veya çıkarmam gereken bişey var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_5321.jpeg
    IMG_5321.jpeg
    3.9 MB · Görüntüleme: 34
  • IMG_5320.jpeg
    IMG_5320.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 34
Evet kuru alanı yok, kapaktaki led ısıtır mı bilemedim. Sanırım tepe lambası gibi birşey temin etmeniz gerekiyor. Saklama kabından yaparak da başlayabilirsiniz hazır satılan yeşillerden var bende. Kabuğunu ışık altında kurutmazsa kabuğu yumuşar yoksa. Kuru alanı temin edince bence su seviyesini daha da arttırın. Balık gibi yüzüp yorulup kuru alanda kendini kurutup ısınması lazım bu hayvanın. Akvaryumun boyutu su eklemek içim gayet yeterli bence. https://sukaplumbagasi.com/threads/su-kaplumbagasi-kuru-alani-nasil-olmalidir.15172/#post-185423

Seyde yapabilir, büyükce bir kase koyabilirsin üstüne kaymasını engellemek için kaucuk muftak nihaleleri oluyor ben rampasında kullanıyorum ondan koyabilirsin, tutmaclı lambalar var herkes ondan alıyor birde halojen lamba, ve tavsiyem güneş alan bir yere koy❤️

Çizgili dere kaplumbağasına emsal şartkarda yaşarlar. Reslere de yakındır.

Akvaryumdaki herşeyi çıkarın. Suyu iki katına çıkarın. Hatta filtre dik konumlandırıldığında birkaç cm su altında kalacak kadar yükseltin.

1-3 mm çapında silis yada dere kumu alın.

Kuru alan kullanırlar kuru alan yapın. Burada örnekler mevcut.

O lamba olmaz. Bu lambalardan kullanacaksınız. Akvaryum kapağını kaldırın. Sadece geceleri ortam çok soğuk olursa kapatabilirsiniz ama bir hava boşluğu da olsun hava alsın.

Isıtma lambası alacaksınız. Bu konuda yazdım.

Su 27 derecede sabit kuru alan ilk yarım saatlik ölçümde 31-32 derece aralığında olacak.

Evet akvaryumu yeni yeni kuruyorum dediklerinizin hepsini sırayla yapacağım. Bir de 6 tane japon balığım var onlarla beraber aynı akvaryuma koymak mantıklı olur mu? Bunu da sormak istedim size açıkçası.

İçindekilerden köprünün altından geçip sırtını kaşıyor. O dursa olur mu?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17
Geri