Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sasirtici gercek.

MissSevda

SKF Delisi
Leyla bir erkekmis Bugun elime almistim sohbet arkadaslarima gostermek icin cinsel organini ilk kez cikardi acaip sasirdim halen soktayim

RE: Şaşırtan gerçek

Niçin bu kadar üzüldünüz ki ?
Bıcırığınız aynı bıcırık nasıl olsa :) Artık çekik gözlü prensiniz ..Adını değiştirecek misiniz ?

Uzuldum cunku bir senedir kizim diye seviyordum yeni akvaryumunu bile ona gore ayarlamistim herkes disi diyordu. Buyuk hayal kirikligi iste ama halen kizim diye sevmeye devam edecem valla atlatana kadar. Ismini degistirmeyi dusunmuyorum

RE: �ža�Ÿ�±rtan ger�§ek

Sevda bu arada bazı forumlarda da görüp merak ettiğim birşeyi sorayım, imzadaki rakamlar nedir? 0.1.0 gibi? Yabancı forumlarda herkesin farklı farklı rakamları var imzalarında, kabaca bir arama yaptım nedir diye ama bulamadım?

Imzamida degistirmek zorundayim. Bakin ilk 0 erkek oluyor ikinci disi ucuncu cinsiyeti belirsiz mesela 2 erkek 3 disi birde minik yavrunuz varsa su sekilde yaziyorsunuz. 2.3.1 Trachemys Scripta Scripta. Kac tane kaplumbagan oldugunu ve cinsiyetlerini gosteriyor yani.

Sonunda öğrenebildim kaç zamandır merak ediyordum ama sormayı unutuyordum her seferinde.

O zaman benim için şu anda:

0.0.2 Trachemys scripta elegans
0.0.1 Mauremys caspica caspica

Aynen oyle, 1 disi bir erkek kirmizi yanak yerine bunu yazmak daha kolay burada herkesin imzasinda bulunur kimsede eksik olmaz kim cikarmis bu numara olayini bende bilmek isterim :D ama cok zekice

Kız erkek farketmez ya:) heralde kız olduğuna çok inandığınız için biraz sasırdınız:)

Kaplumbağa Cinsel Organını Nasıl Cıkartı neresinden cıkarttı cok merak ettim :D

Hadi o zaman herkes cinsiyet adet tablosunu cins adıyla beraber eklesin imzasına.. Ben ekledim.. Kızmadınız değil mi Sevda Hanım?

Hayallerim yikildi bugün 2 kez elime aldim acaba dogrumu gördüm diye :( ALLAHIm her elime almamda gösterdi. Valla hiç abartmadan her seferinde gözlerim doluyor üzüntüden, kendimi teselli etmeye çalisiyorum degisen birsey yok hem 5 cm daha küçük kalacak diye ama nafile. Kizim erkek çikti o artik bir özgür :(:( Büyüdügünde daha feci olur ya üüüüffff kizimi kaybetmis gibi oldum ya.

cahide' Alıntı:
Hadi o zaman herkes cinsiyet adet tablosunu cins adıyla beraber eklesin imzasına.. Ben ekledim.. Kızmadınız değil mi Sevda Hanım?

Yok kizmadim bu bana özel birsey degil canim :) üzüntüden zaten birsey yapamiyorum.

Abartmayın ama Sevda Hanım siz onu sırf kız diye mi seviyordunuz:)

Hâlâ seviyor canım da şok durumu işte ne yapsın o da... Şimdi de oğlum diye sevecek.. :D

Kiz diye sevmedim de ya ne bilim 1 senedir kizim kizim diye dolaniyordum simdi birden kizim kaybolmus yerine oglum olmus gibi oldu. Yavas yavas kabullenmeye basliyorum ama canim benim yine ayni sadece ara sira gösterdigi bir fazlaligi var. Büyüdügünde düsünemiyorum bile kocaman :D ben daha elimede almam ya her elime aldigimda gösteriyor. Annemin lafi beni bitirdi gülmekten ölüyordum, diyorki hayvana yazik çiftlesmek istiyor disi istiyor bak seni bile birsey saniyor eline aldiginda çikarip duruyor hahahaaha :D

:D manyak bir şey yaaa insan garip olur ama cidden...:D Nasıl eline alacaksın onu şimdi Sevda?

annen alemmiş canım ya..gülmekten öldürdü beni :D:D:D:D:D

benimkide erkek olur inşallah...bilen bilmeyen herkesin gözünde erkek zaten şuanda :D belli değil henüz ama her gören bu erkek diyor :D

Valla o gunden beri daha cikarmiyor yada ben gormuyorum. Yine sevmek istedigimde seviyorum daha bugun kilosunu tartip boyunu olcmek icin aldim. Moralim bozuk oluncada aliyorum valla stress dinlemiyorum. Opuyorum hatta on ayagini bile isiriyorum haha :D

Biz yaparız işte.. Ben öpüyorum burnunun ortasından yanağından ayağından hatta bazen patileri ağzıma kendi sokuyor üzerime tırmanırken o derece yani... annemler kızıyor öptükçe ama ben onu salmonellasıyla birlikte seviyorum... Kabullendim artık... Yaşım küçük değil hasta olmam vs.. diyorum... :D

Geri