Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Şelale filtre

genç kaplumbağa

SKF Delisi
Benim sormak istediğim bişey var.Benim 2 tane japon balığım var.Şelale filtre almak istiyorum.Şelale filtrenin içine sadece biyolojik sünger(mavi renkli) koysam suyu berraklaştırır mı?

VamPrelLa

SKF Delisi
RE: şelale filtre

Temizlik yapar ancak bütün süngerlerin bakteriler açısından sık sık değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum bu yüzden biyolojik sünger maddi açıdan biraz pahalı gelebilir..

genç kaplumbağa

SKF Delisi

yıkasam olmaz mı?bide bu mobilyacılarda satılan süngerler olmaz mı?

VamPrelLa

SKF Delisi

Bir süreden sonra yinede değiştirmeniz gerekecektir çünkü gözeneklerine bakteriler yerleşiyor..
mobilyacılarda satılan süngerin olcağını zannetmiyorum ben sert sünger kullanıyorum burdan da bakabilirsiniz

mailto:/filtre-malzemeleri-sungerler-c-9420_1214_1292.html

genç kaplumbağa

SKF Delisi

bu süngerler bizim burda 2 tl pahalımı?ben bu süngeri iç filtremde 1 yıldır kullanıyorum birşey olmadı.

VamPrelLa

SKF Delisi

Pahalı değil.1 yıldır kullanıyorum birşey olmadı diye bakmamalısınız ama tabii ki karar sizin ben bildiklerimi paylaştım :)

cansell

Taç 1 Üye

bakın ben atmanın filitresini aldım şelale filitre. çok güzel (;

genç kaplumbağa

SKF Delisi

şelale filtreyi herkez çok övüyor.bende en yakın zamanda alacağım.almayı istediğim model şu:
mailto:/Risheng-Electrical-RS-2000-Aski-Filtre,PR-5656.html

cansell

Taç 1 Üye

benim size önerim kaliteli bir marka alın atman en iyisi çok güzel temizliyor (;

VamPrelLa

SKF Delisi

Alıcaksanız bencede atman alın kesinlikle daha iyi :)

genç kaplumbağa

SKF Delisi

peki teşekkür ederim.pazartesi günü(yarın) akvaryumcuları bi gezeyim.ona göre beğendiğimi alırım.ama aklıma rs electrical-2000 yattı gibi.bana daha sıcak geliyor.