Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şelale filtre

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
Benim sormak istediğim bişey var.Benim 2 tane japon balığım var.Şelale filtre almak istiyorum.Şelale filtrenin içine sadece biyolojik sünger(mavi renkli) koysam suyu berraklaştırır mı?

RE: şelale filtre

Temizlik yapar ancak bütün süngerlerin bakteriler açısından sık sık değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum bu yüzden biyolojik sünger maddi açıdan biraz pahalı gelebilir..

yıkasam olmaz mı?bide bu mobilyacılarda satılan süngerler olmaz mı?

Bir süreden sonra yinede değiştirmeniz gerekecektir çünkü gözeneklerine bakteriler yerleşiyor..
mobilyacılarda satılan süngerin olcağını zannetmiyorum ben sert sünger kullanıyorum burdan da bakabilirsiniz

mailto:/filtre-malzemeleri-sungerler-c-9420_1214_1292.html

bu süngerler bizim burda 2 tl pahalımı?ben bu süngeri iç filtremde 1 yıldır kullanıyorum birşey olmadı.

Pahalı değil.1 yıldır kullanıyorum birşey olmadı diye bakmamalısınız ama tabii ki karar sizin ben bildiklerimi paylaştım :)

bakın ben atmanın filitresini aldım şelale filitre. çok güzel (;

şelale filtreyi herkez çok övüyor.bende en yakın zamanda alacağım.almayı istediğim model şu:
mailto:/Risheng-Electrical-RS-2000-Aski-Filtre,PR-5656.html

benim size önerim kaliteli bir marka alın atman en iyisi çok güzel temizliyor (;

Alıcaksanız bencede atman alın kesinlikle daha iyi :)

peki teşekkür ederim.pazartesi günü(yarın) akvaryumcuları bi gezeyim.ona göre beğendiğimi alırım.ama aklıma rs electrical-2000 yattı gibi.bana daha sıcak geliyor.

Geri