Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ses kısıklığı

savas_yok

Altın 4 Üye
Merhaba daha önceden 11 yıldır baktığım limon için bu foruma yazmıştım ama kısa süre sonra melek olmuştu. Bu şimdi yanındaki arkadaşı minnoşla ilgili sorum var. Şu 1 aydır tüy dökmeye başladı kuyruğu kısaldı filan ötmek istememesi ondandır diye düşünüyordum ama normal cik cik yapması bile çok derinden geliyor. Boğazını okşadım alıp elime gagayı birbirine geviş getirir gibi yaptığındaki ses geliyor sanki boğazdan. Acaba üşüttü mü diyorum tam da hakim değilim. 3 çeşit vitamini mevcut bu dönem bunları suyuna damlatıyorum düzenli yeşillik veriyoruz. İştahı normal elimle oynaması vs. aynı gibi. Çok uyuyor ama haliyle o tüy dökümünden de olabilir.

Ne önerirsiniz fotoğraf henüz çekemedim göstermek için ama kanat altları ve karnına baktığımda yara gibi bir durumda yok. Her önlemi almak için kafesi temizlediğimde bit bakteri spreyi ile de dezenfekte ettik.

Hayvanda bakteriyel, bit vs. durum yoksa ya sıcaktan kaynaklı tüy yoluyordur yada stresten. Diğer hayvanla aynı kafeste mi yaşıyorlardı? Stres bundan dolayı olabilir. Sıcaktansa serin bir yere alın.

Spreyi sıktığınızda ortam soğuk yada hayvan cereyanda kaldıysa üşütmüş olabilir.

Hayvanda bakteriyel, bit vs. durum yoksa ya sıcaktan kaynaklı tüy yoluyordur yada stresten. Diğer hayvanla aynı kafeste mi yaşıyorlardı? Stres bundan dolayı olabilir. Sıcaktansa serin bir yere alın.

Spreyi sıktığınızda ortam soğuk yada hayvan cereyanda kaldıysa üşütmüş olabilir.
Merhaba Cem abi konu içeriğini diğer başka bir foruma yazdığım gibi kopyaladım buraya. Diğer kuşla ayrı kafestelerdi zaten o maalesef öldü 11 yıldan sonra. Spreyi kuş dışarıda iken kafesi temizleyip sıktım doğrudan hayvan içindeyken yada hayvana sıkmadım. Ortamda cam açmıyoruz pek bulunduğu odada ama çok aşırı sıcak değil. Genel bir dökülme var gibi. Sesinin ama iyice kısılması endişe ettirdi

Belli bir bölgede deri gözükecek kadar döküntü var mı? Kıştan çıktıkları için kalın tüylerini her noktada genel olarak dökerler. Öyle bir durum mu?

Deride pul pul döküntü oluyor mu? Bacaklarını gagalalama vs.

Vitamin verdiğine göre vitamin kaynaklı bir sıkıntı değil A vitamini alıyor.

Belli bir bölgede deri gözükecek kadar döküntü var mı? Kıştan çıktıkları için kalın tüylerini her noktada genel olarak dökerler. Öyle bir durum mu?

Deride pul pul döküntü oluyor mu? Bacaklarını gagalalama vs.

Vitamin verdiğine göre vitamin kaynaklı bir sıkıntı değil A vitamini alıyor.
Döküntü göremediğim baktığımda. Düne oranla sesi de bir tık artmış gibi. Derisi görünecek kadar bir dökülme yok kuyrukta gözle görülür bir eksilme var boydan olarak. Onun dışında iştahı hareketliliği fena değil.

Sıcak kaynaklı gibi duruyor. Yazın kalın tüyleri döküyorlar kışın tekrar oluşuyor.

Olurda hayvan kanatlarını hafif aralıklı tutarsa bu kendini serinletmek için yaptığı hareket. O zaman evin en serin yerine alın.

Son düzenleme:
Geri