Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Silis Kumu

HUKMUK

Yeni Üye
2 kg silis kumu aldım ve akvaryuma hiç yıkamadan boca ediverdim suyu koydum suyun bulanık olduğunu görünce akvaryumdan bir kaba aldım kumu dünden beri o kapta bekliyor. kum heryere bulaştı arıtamadım uzun süre akvaryumu temizlemesi çook güç bu konuda bir öneriniz var mı ?

Cvp: Silis Kumu

kumu yıkayıp öyle koyacaktın. toz zerreleri hariç içinde parazit veya mantar olması da mümkün. kaba koyduğun kumu elini yakmayacak sıcaklıkta su koyup karıştır. kir ve bulanıklık gidene kadar 5-6 defa yap. akvaryumda kalanı da içindeki su ile karıştırıp suyu boşalt. sonra hepsini akvaryuma boşaltıp bir kaç damla mavi metilen damlat bir gün beklesin. sonra tekrar karıştırıp o suyu al ve dinlenmiş su ekleyerek bitir. hayvanları bu işlemlerden sonra koy.

tabi önce akvaryum ısısını 26-28 derece aralığına getir. hayvanları sonra koy.

kumu iyice bi yıka sonra kola şişesine doldur . akvaryuma suyunu koy snra şişeyi suyun ıcıne agzı acık sekılde koy. şişe tamamen dolar kum içindeyken . snra ters cevır ve dök dibine . çok uğraşsız bişeyu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d-XB0bwtZh8#t=108 link buyur . anlattığım:)

Bu yöntem harikaymış ben dün bayağı bir uğraştım 10 'a yakın temizlik yaptım anca leğende ki bulanıklık gitti :)

Harbiden çok iyiymiş çok teşekkürler :w00t:

tek dert kumu şişeye koymada.

Geri