Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Singapur kaplumbağası ( kırmızı yanaklı su kaplumbağası ) bakımı yasakmı ?

yigitkavuk25

Bronz 5 Üye
Singapur kaplumbağası ( kırmızı yanaklı su kaplumbağası ) bakımı yasakmı ?
ben sadece satışı yasak diye biliyorum

Yurtdışından ithal etme ve bunların satışı yasak. Sadece yerli çiftliklerde üretilirse satışı onaylanıyor. Yerli üretim başladı mı bilmiyorum.

Bakım yasak değil. Sadece yerli su kaplumbağa türlerini satmak ve beslemek yasak.

Senin açından bir sıkıntı yok. Bir ihtimal bakan biri de kaçırmış olabilir. Balkondan pencereden atlıyorlar.

Kaplumbağanın akvaryumdan kaçıp açık balkon kapısına doğru gidip balkondan atlayarak yere düşüp kaçabildiğini söylüyor orda Cem bey. Bu forumda da buna benzer olaylar olmuştu.

Bu olay kaplumbağasını güneşlendirmek için balkona çıkaranlarında başına gelebiliyor. Bu yüzden kaplumbağayı güneşlendirmek için balkona ya da pencere kenarına götürmüyoruz. Kuru alana uvb ve ısıtıcı lamba alıyoruz.

bizim balkondan çıkamaz benimkinin kendine hayrı yok kaldıki balkona gidicekte atlıycakta :D
o iş yaş :D

İmkan bulursa kaçar yükseklik algıları yoktur. Kendini aşağı atar.

Geri