Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şirin öldüü!!!!!!!

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Olamaz hayır rüya olsun lütfen ölmesin allahım lütfen şirin öldüüüüü :(( arkadaşlar saat 17 civarında monodoks uygulamak için ayrı bika aldım ve odamda duran suyu döktüm kaba sonrasında ilacı dökp karıştırdım sonra ısıtıcıyı koyup 32 ye ayarladım ve şirini içine koydum sonra arada bakıyordum yüzüyordu şimdi baktım hareketsiz suyun üzerinde kafası suya batık bi şekilde hemen elime aldım kafası sarkıyordu :((( arkadaşlar neden öldü ne yapacağım off bugün yn yüzmesi düzelmişti acaba monodoks yüzündenmi offf lütfen beni sakinleştirin :((:)59:

gözü açık bişekilde ölmüş :((( neden öldü 1 2 dk önce ölmüşşe bişey yapamazmıyız kalbi canlandıramazmıyız :(( bu hafta hastalığı geçicekti yan yüzmesi tamamen düzelmişti arada ağzını açıyodu sadece :((

Cvp: Şirin öldüü!!!!!!!

Başınız sağ olsun. Genelde akciğer enfeksiyonu çok tehlikeli ve illet bir hastalıktır. Muhtemelen bünyesi hastalığı kaldırmadı. İlaç semptomları iyileştirdi ancak solunum yolu tıkandığı için ölmüş olabilir.

Kaybınız için gerçekten çok üzüldüm, ölen her kaplumbağada çok üzülüyorum hatta bu konuları okumak bile gelmiyor içimden.

Umarım yeni gelecekkaplumbağanız diğerine iyi bir arkadaş olur.

off.. forumda takip ediyordum sizi, iyileşeceği günü beklerken, bu haberi almak...

acaba aşırı monodoks yüklenmesi mi oldu, onların böbrekleri minicik :/

başınız sağ olsun, inanın çok üzüldüm.

Bilmiyorum şuanda ağlıyorum bugün çok hareketliydineden oldu bilmiyorum bundan 30 dk önce baktığımda aynı pozisyondaydı ama elime aldım kıpırdadı biraz inceledim normaldi uüzmeye başladı tekrar monodoks mu öldürdü acaba off 4 saat tutup bi kapsül döküyordum :(

başınız sağolsun çok üzüldüm :(
bende happy'mi kaybettiğimde sizlerle aynı duyguları yaşadım, üstelik happy aniden öldü ve hastalığı yoktu...
Tekrar geçmiş olsun :'(

Siz elinizden geleni yaptıktan sonra gerisi takdiri ilahi..Basınız sağolsun

ya monodoksmu yaptı acaba yada 32 derece olduğu için ani sıcaklım değişimi yüzündemi oldu acaba :(((((((

Başınız sağolsun çok üzüldüm :( Kullandığınız doz fazla değildi. 32 derece de çok yüksek bir sıcaklık değil. Kendinizi suçlamayın elinizden geleni yaptınız gerçekten :(

Çok üzüldm başınız sağolsun :(((

Ya bugün vermeseydim ölmeyecekti gibi hissediyorum :( suya koyduğumda şimdi dibe batmıyor hareketsiz ama içinde balon varmış gibi yüzeye çıkıyor arka kısımdan :( ve içinde hava var gibi deri kısmı şişik

Basınız sagolsun. bende monodoks kullanıyorum bende heran birsey olur diye korku var.

Kendinizi suçlamayın o hastalıgın tedavisi bu şekildeydi ve siz onu iyileştirmeye çalışıyordunuz.Ne yazık ki her zaman üstesinden gelinemiyor

Şirini aldığımda hastaydı :( altında pembelik vardı sadece ama ben hissediyordum akciğer enf olacağını foruma 2 3 tane konu açtım ama birşey yok dendi sizleri suçlamıyorum tabiki önceden içime doğmuş belirtiler artınca hemen foruma yazdım ve monodoksa başladım ama 4 üncü gününde gitti :( beni bıraktı inanıyorum 7 günü tamamlayabilseydi iyileşecekti çok üzgünüm gittiği yerde inşallah daha mutlu olur gözlerim dolu yazıyorum şuan :( bu duyguyu kapluşunuz ölmeden bilemezsiniz :(

annemde beni suçluyo bu arada hasta olmayan hayvana ilaç verdin zehirlendi ilaçtan çok ilgilendin tabi öldürdün hayvanı dedi :((((

internette yalan atıyolar diyo hasta diyildi diyo beni suçluyo okutturcam burayı zaten :( kafasını kes dese kescenmi diyo şimdi öbür kapluşuda hasta diye ilaç verirsin diyo :((

ben seni çok iyi anlıyorum benimle 6 ay birlikte olan canım kaplumbağamı, çıtırımı akciğer enfeksiyonundan kaybettim üstelik akciğer enfeksiyonu olduğunu bilmiyodum :( çıtırımda açık gözle gitti :( iyiydi yem yiyordu öldüğü güne kadar hareketliydi de sadece arada ağzını açıyodu... bir sabah bir baktım gözleri şişmiş, boynu şişmiş, hırıltılı nefes alıyor, gözleri de yaşlıydı, can çekişiyordu :( ve 1 saat içinde de öldü :( onun o anı aklımdam hiç mi hiç gitmiyo üstelik kendimi de suçlu hissediyorum hç önlem alamadım iyi olduğunu düşünüyodum ama aniden beni bırakıp gitti :('

Başınız sağolsun.

Benimde gözü açık gitti :( arkadaşlar çöpe atamam onu o kadar değersiz bir çöp parçası değil bir canlıydı bu akşamı nasıl onu muhafaza etmeliyim yarın gömeceğim maalesef :(

ben hemen gömmüştüm gördülçe üzülmemek için bence gözünün önüne koyma daha çok üzülürsün :( bu arada ne zamandır sendeydi?

ağustos sonu gibi almıştım gözümün önünde şuanda belki bir ihtimal kıpırdar diye bekliyorum gözünü elimle kapadım artık :( şimdi gömemem yarın okuldan gelince göemeceğim sitemizin toparğına :( şimdi nereye koyayım ?

Kullanılmayacak bir beze sarıp sıcak olmayan bir yerde bekletebilirsiniz yarına kadar :(

suda bekletme şişer onu öyle görmeye inan dayanamazsın :( bana neden gömdün kurutsaydın diyen bile oldu hatta etleri çürümüştür çıkart topraktan kabuğunu sakla dediler ben nasıl dayanayım her gün capcanlı gördüğüm kapluşumun ölü kabuğunu görmeye ne kadar saçma ve vahşice :(

Geri