Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şirin öldüü!!!!!!!

Cvp: Şirin öldüü!!!!!!!

arkadaşlar sizce ilaçlı suda ölmesi garip değilmi ? ilaç yüzünsdenmi öldü acaba?

Geçmiş olsun. En azından birdahakine tecrübe kazandınız bu yönünden bakın olayın. :)

Başınız sağ olsun kendinizi yıpratmanıza gerek yok siz elinizden geleni yaptınız

Uyguladığınız doz bir kaplumbağayı zehirleyecek kadar güçlü değildir. Ölme sebebi hastalıktır. Kendinizi üzmenize gerek yok.

Saolun azda olsa rahatladım ailemde sen öldürdün diyor oyüzdende kendimi suçlu hissediyorum pek bilgileri yok kaplumbağa konusunda herkes öyle diyor :( zaten dün akşam şirin akvaryumda yüzerken arada yine hareketsiz kalıyordu aynı pozisyon ama ben elleyince kıpırdıyordu hatta ilaçlı suya yeni koyduğumda 5 dk olmadan yine aynı pozisyona girmişti :(

Başıız sağ olsun ailenizin oyle demesi normal çünkü siz dışardan bakınca hayvana kafasına göre bişeyler yapılıyo görünürsünüz brn hasta kapluşuma şırıngayka yem vermeye çalışırken ailemi geçtim arkadaşlarım hayvandan kurtulmak için boğmaya çalıştığımı zannettiler. :) birde kaplumbağaların doğası gereyi nekadar iyi bakılırsa bakılsin hepsi yaşayamaz malesef :( simdi isimvermek istemiyorum forumda bi kaç örnek varböyle. (arkadaşlar boyle dedimi aldirmayın kaplumbağanız hasta ise elinuzden geleni esirgemeyin.)

Dostum başın sağolsun şöyle düşün o zaten hastaydı ve ölecekti sen zaten kaderi yazılı olan kapluşu oradan aldıktan itibaren ölmeden önceki en güzel günlerini geçirmesine yardımcı oldun. Şu hastalığıda atlatsa neler yapıcaktın kimbilir ama kaderi yazılı gelmişti zaten sana. Beni anlayamayanlar olabilir ama ben bütün kapluşlarımın kabuklarını saklıyorum. 15 yıl önce baktığım 5 yaşında ölen kapluşumun kabuğu evin girişinde duruyor. Kış uykusundan uyanamayan ve eşi balkondaki saksının dibindeler. Keşke hiç ölmemiş olsalardı ama hayat bu. Bir öneri, ailen ne der bilemiyorum ama saksıya gömüp odanda saklayabilirsin üzerine de fotografını yapıştırırsın. Ben bahçeye gömmeye kıyamadım saksıya gömdüm yakın olsun yanlız hissetmesin diye. Duyguyu yakalayan varsa anlayabilir beni yoksa saçma gelecektir. Tekrar başın sağolsun, takma kafana;)

Başınız sağolsun ben de kısa bir süre önce kapluşum prensesi kaybetmiştim o da akciğer enfeksiyonundan öldü :(

Sağolun arkadaşlar bugün azda olsa üzülmem azaldı eğer ben elimden geleni yaptıysam şuanda şirin bana teşekkür ediyor olacaktır saksıya gömebilirim ama kokmazmı :( ev ölü gibi kokmasın ?

Toprağın altında olduğu için kokmayacağını düşünüyorum. Kokarsa pencerenin önüne koyarsın.

Neden saksı? Bence bahceye gömmeniz daha mantıklı

Başınız sağolsun çok üzüldüm. Bütün mesajları okudum ve gerçekten elinizden gelen her şeyi yaptığınızı hissettim. Bazen doğanın karşısında çaresiz kalabiliyor insan. Sorumluluk sahibi sizin gibi insanların elinde yetişen kaplumbağalar çok şanslılar. Bütün kaplumbağalara sizin gösterdiğiniz sevgi ve ilgi nasip olsa keşke :(

Başınız sağolsun.Siz elinizden geleni yaptınız.Suçunuz yok.Hep seni anacak emin ol...:'(

Geri