Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sirkülasyon

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Suyun sıcaklığını sabit olarak ayarlasam da akvaryumun her köşesinde aynı olmuyor bu yüzden iç filtrenin ucunu ısıtıcının önüne koydum. Şimdi iyi ama iç filtrenin sesi öyle çok rahatsız ediyor ki hele ki geceleri yatarken. Sirkülasyon da önemli ama.
http://www.hepsiburada.com/liyadv-8-5-hava-dagitim-kiti-5li-p-HBV0000017Y6F
Şu bölmek için bir aparat mı? Ne önerirsiniz? Sessizlik ve sirkülasyon için? Kafa motoru, yüzey motoru, şelale filtre vs birçok şey araştırdım net bir şeye ulaşamadım.

Filtre ısıtıcının arkasına konumlandırılırsa ısı dağılım performansı yüksek olur.

Filtrenin su çıkışı su üstünde ise geceleri su içine indir. Hava kabarcığı veren hortum var ve sesi bu yapıyor ise dışarı sarkan ucuna musluk tak geceleri kapa.

O linkteki dağıtıcı. Hava motoruna takılıyor. Motordan çıkan hortuma takıp musluklara da hortum takılarak kum altından ayrı noktalara dağıtılıp dipten çoklu noktadan kabarcık vermesi sağlanır.

Hava motoru ve şelale filtre işine yaramaz. Kafa motoru sirkülasyon yapar ama bunu alacağına daha güçlü bir iç filtre iyi olur. İkisi bir arada çıkar.

Yada akvaryum büyük ise dış filtre al.

Cvp: Sirkülasyon

Filtrenin musluğunu taksam da sesinden durulmuyor, tamamen hortumunu çıkartsam da, sadece suyu temizlerken yaptığı ses bile traktör sesini andırıyor. Anlatımlarınıza göre benim yeni bir filtre almam gerekiyor. Ama kesinlikle sessiz olmalı, bunun hakkında da bilgim yok pek

İçinde hava kalırsa temizlik sonrası suya koyduğumuzda ses çıkarır hava gidince azalır. Ama anladığım kadarıyla filtre kaliteli olanlardan değil.

İç filtreler konusunda fazla tecrübem olmadı. Bendekiler artık piyasada yok. Jeneca kullanıyorum. Seramik milliler sessiz çalışıyor. Yeni nesil motora sahip olanlarda düşük watt'ta performansı yüksek oluyor. Arkadaşlar öneride bulunsunlar. Akvaryum 100 litreye yakınsa debisi 650 lt/h den yüksek olsun.

Akvaryum 50 litre. Elimdeki filtre 20 tllik, ilk etapta aldığım filtreydi

600/650 lt/h uygun olur. İleriye dönük 800'lükte alabilirsin ama sirkülasyon biraz yüksek olacaktır. Bunu şelale boru aparatı olan filtrelerden seçmek gerek. Bu aparatla ön cama vurdurarak şiddeti azaltılabilir.

Eheim 2012 almaya karar verdim. İçinden şelale aparatı da çıktığını söylüyorlar ne derece doğru bilmiyorum veya ben karıştırıyor olabilirim

içinden şelale aparatı çıkmaz 2012 den, yüksekliği 22 cm filan olması gerek akvaryum yüksekliğinize uygun mu? yan yatırarak da kullanabilirsiniz tabi o zaman da akvaryum enini hesaba katın

Hepsiburada dan alin 80 lira, 20 lirada ek yem vs. ekleyip 100 liraya kargo ucreti olmadan tamamlarsiniz.

Yalniz pickup serisi cok gucsuz, tek artisi uzun sure temizlenmeden idare ediyor olmasi, filtre haznesi cok genis.

Ses olarak nasıl?

Sanirim uzunlukta sorun olacak. 2008 gereksiz pahal, 2006 ancak sigar. 2006 icin ne diyorsunuz?

2006 almayin onun yerine 20 liralik filtreler ayni isi gorur, pickup serisi sessiz. Alacaksaniz sadece takin 2 hafta temizlemeden idare etsin diye alin sessiz olusu ve az yakmasi artisi, yoksa herhangi bir Ic filtre ayni islevi goruyor.

Eheim 2012 alinabilitesi yuksek ömürlük olarak ama uzunlugu 27cm akvaryum yuksekligi rahat bir 40cm olmali.

Max. 15 cm uzunluğunda bir filtre gerekiyor. Elimdeki zaten 20 tllik bi filtre. Ama sesinden rahatsızım. Eğer sessizse alabilirim tek kriterim bu zaten

Dis filtreniz varmi? Yoksa 50 liralik mini dis filtrelerden alip Ic filtre gibi kaba pisligi temizlemesi icin kullanabilirsiniz cok daha iyi olur.

Ic filtre ilerde sadece deri toplamak icin isinize yarayacak.

Kaçak daha 4 cm. Ciddi anlamda pislik yapmıyor. Olan pislikleri de dip sifonuyla hallediyorum. Haftada bir suyunu yarı yarıya değiştirirken akvaryumun tamamını, kumunu, aletleri, filtreyi, kuru alanı temizliyorum. Zaten az pisletiyor ben de sıkça temizliğini yapıyorum, suyunu stabilize etmeden ve yarısını değiştirmeden koymuyorum suya. Dış filtreyi ömürlüğe geçince düşündüm bu yüzden. Filtrede de sorun yok, çünkü temizleyecek pislik yok akvaryumda. Sadece ses sorunu...

Eheim 2006 sipariş ettim. netice olarak şuanki dandik markadan daha iyidir diye düşündüm. hem de sessiz. fiyat olarak da iyi geldi. 2012 alacaktım ama akvaryumuma sığmıyor. ömürlüğe geçince artık.

Bence iptal edip mini dis filtre alin ayni fiyatlara ic filtre islevi gorur, ilerde alacağiniz dış filtreyede ön filtre olmuş olur. 2006 debisi çok dusuk ömürlük akvaryumda cöp olur.

Mini dış filtre ile ilerde kaba pisliği çeker, ömürlük dış filtre ile biyolojik filtrasyon yaparsiniz, ic filtre ile uğraşmayin.

2006 niye çöp olsun yahu :) alınan fiyatın 3 te 2 sine 2. elden satılır, küçük akvaryum malzemelerinin satışı hızlı oluyor halbuki yeni başlayanlara 100 litre ve üstü tavsiye edilmesine rağmen  :D

Valla üstat onla ugrasmakta ayri bir meziyet, bin bir türlü adam var meşgul ediyorlar, kargoyla uğraşması ayrı bir dert.. Ama ugrasana güzel tabi hem biriken ıvır zıvır dan kurtulmuş oluyorsun hem kâr ediyorsun.

Benim asıl amacım sirkülasyon, dış filtre köpük çıkartıyor mu ben yanlış mı biliyorum? Suyu devir daim ettir miyor mu? O yüzden aldım

Pickup serisi cok zayif veriyor kabarcigi. Simdilik is gorur eger akvaryum ufak ise, ama ilerde ömürlükte hicbir ise yaramaz, benim akvaryum 70cm cok buyuk olmamasina ragmen eheim 2008 zayif kaliyor adam akilli cekemiyor derileri vs. 2006 ondan da kucuk.

Geri