Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sırtında ki beyaz kabuklanma ve bilgi edinme püf noktalar

furkanozturk27

Yeni Üye
Dün foruma belirttim onun cevabı olarak yazıyorum.
Konu '1 aydır sırt kabuğunda ve alt bağasında kabuklanma var'
https://sukaplumbagasi.com/threads/1-aydir-sirt-kabugunda-ve-alt-bagasinda-kabuklanma-var.16273/

Dediğiniz gibi sofra tuzu ile fırçalayıp duruladım kuru hali ile görüntü bu şekilde. Ama dün yazıp cevap alamadığım soru şu 2 haftayı aşkın süredir yemek yemiyor. Sıfırdan başlayan birisine yapması gerekenleri yazarsanız sevinirim. Kullandığım yemi de ekliyorum. Yapılması gereken ne varsa ayrıntılı yazın ben hepsini yapayım. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_7930.jpeg
    IMG_7930.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_7923.jpeg
    IMG_7923.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
Kabuğa odaklanınca diğer konu dikkatimden kaçmış. Kusura bakmayın.

Mantar yok. Plaka içine işlemiş kireç var. Plakalar atıldığında bunlar temizlenir.

Deep fix reptivit vitamin damla alın. Her gün ağzına 1 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına 3 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla beşer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Kafasını içeri çektiğinde boyun derisi çukurlaşacaktır burada biriken ilaç ağız aralığından akar.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası var. Su 28 kuru alan 32 derecede sabit olacak.

Gece kuru alanda mı uyuyor suda mı?

Yem yemiyor ise haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Hangisini yerse yiyebildiği kadar verin bünyesi güçlensin.

Yeme ek olarak dajana gammarus sticks ve omega one juvenile turtle sticks yemlerini alın.

Ayrıca gammarusta iyi olur.

Hayvanlar 6 cm kabuk boyunu geçti ise tropical biorept W yemi de mineral yem olarak alın.

Geri