Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sitenin teması rahatsız edici derecede kötü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

filozof

Altın 2 Üye
Bununla ilgili bir konu bulunduğunu fark ettim zaten ama konu biraz eski ve o zamanki site ile şuanki arasında farklılıklar bulunuyor olabilir.

Her neyse, uzun zamandır siteye uğramıyorum ama bir sebepten dolayı siteye yeniden giriş yaptım ve bir şey fark ettim, sitenin teması müthiş derecede rahatsız edici. Bunun sebebi ise çok karışık olması ve grafikleri. Özellikle şu mavi konuşma balonları siteyi aşırı karışık bir hale sokmuş. Windows vista kullanıyormuşum gibi hissettim ve vistadan kendimi bildim bilesi nefret ederim. :D

Benim önerim daha sade ve kompakt bir tasarım seçilmesi yönünde. Eskiden bu tür tasarımlar kullanılmıştı, idarelik şuanda o tür bir şey bile kullanılabilir çünkü sitenin şu haline baktığımda gerçekten çok kötü bir halde.

Kullanıcı panelinde de gereksiz şeyler var gibi ve sanırım aşırı yavaş.

Cvp: Sitenin teması rahatsız edici derecede kötü

vbulletin gibi genişçe bir şey olsa daha güzel olur aslında

Smf forum olsaydı daha iyi olurdu ve mybb deki çoğu tema bu tarz karışık mavi renk konusunda haklısınız.Mybbnin tek + yönü sistem eklemesi daha kolaydır ucp vs. daha kolay düzenlenirm. Smfye de şuan geçmek imkansız bana göre . Bütün konular , üyelikler gidecektir smfye geçilirse . 0 dan başlar forum.

IP Board kullanan 2 tane forum var bildiğim ve bence çok güzel, ama uyarlanabilir mi bilmem. Bu işin de uzmanı değilim açıkcası. Yalnız o forumların hepsi de İngilizce'ydi, Türkçe'sinin bulunduğundan şüpheliyim ama çeviri gerekirse ben yapabilirim :D

Hocam öyle bir siteyi degistirmek kolay iş değil. E bir de bu işte profesyonel olarak çalışan bir ekip yoksa. Belki de bilgilerin eksiksiz aktarılması 1 ay alır. Tabi yöneticiler bilir yine. Ama onca üyelik ve yazılı bilgiler öyle bir çırpıda hata olmadan akratilamaz.

@himura-keskin tema değişikliği olursa sorun olmayacaktır üyelikler ama forum smfye geçerse olur.

Cvp: RE: Sitenin teması rahatsız edici derecede kötü

Himura Kenshin' Alıntı:
Hocam öyle bir siteyi degistirmek kolay iş değil. E bir de bu işte profesyonel olarak çalışan bir ekip yoksa. Belki de bilgilerin eksiksiz aktarılması 1 ay alır. Tabi yöneticiler bilir yine. Ama onca üyelik ve yazılı bilgiler öyle bir çırpıda hata olmadan akratilamaz.

O zaman sadece tema ve grafikler üzerinde oynanabilir sanırım, çok daha iyi olur bence.

Tema değişikliği daha iyi olur ayrıca ucp panelden üyeler kendi istediği temayıda seçebilir. Bu özellik çoğu forumda mevcut.

Restart' Alıntı:
Tema değişikliği daha iyi olur ayrıca ucp panelden üyeler kendi istediği temayıda seçebilir. Bu özellik çoğu forumda mevcut.

Aynen, ben bir çok hazır teması bulunan ve istediğinizi seçebildiğiniz forumlar görmüştüm, birden fazla tema varsa bu tür bir şey kullanılabilir.

Bir forumda da sabahları ve akşamları temanın değişikliğe uğradığını görmüştüm. Akşamları arkaplanda mesela gece temalı şeyler oluyordu. Değişikti bence.

Yöneticiler konuyu görünce bir şeyler düşünür zaten. Seçimi onlara bırakalım. :) Ayrıca bence şu anki tema bence çok kötü değil. Ama renkler konusunda örnek alınacak bir site ararlarsa şuna bakabilirler ; donanım haber

Bir sonraki toplantımızda bu konuyu değerlendiririz arkadaşlar. Tabiki önerilerinizle görünüm ve düzen içinde geliştirmeler yapılabilir.
Teşekkürler.

Cvp: RE: Sitenin teması rahatsız edici derecede kötü

Himura Kenshin' Alıntı:
Yöneticiler konuyu görünce bir şeyler düşünür zaten. Seçimi onlara bırakalım. :) Ayrıca bence şu anki tema bence çok kötü değil. Ama renkler konusunda örnek alınacak bir site ararlarsa şuna bakabilirler ; donanım haber

Okyanus vb. unsur için mavi olabilir aynen çok kötü değil ama mavinin bu kadar baskın olması kötü.

Merhaba,

Sitenin yazılımı değişmeyecektir. Uzun zamandır tasarımcı arayışındayız fakat günümüzde photoshop yükleyen herkes kendini tasarımcı sanmasından dolayı yapılan işler yetersiz kalıyor.
Dediğim gibi yazılım ve eklentiler değişmeyecektir fakat bir tasarımcıyla anlaşılırsa tema değişebilir.

İyi günler

arkadaşlar karmaşa olarak göze batanlar kullanıcı imzaları onları kaldırırsanız daha sade olur. bunun için "kullanıcı paneli"nden "seçenekleri düzenle" seçeneğine girin "konu gösterim ayarları"ndan kullanıcı imzalarının bulunduğu kutudan işareti kaldırın. ortalık rahatlar. mavi çizgili baloncuklar yorumları daha belirgin hale getiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri