Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sizce hangi arka fon daha iyi gidiyor ?

samet52

SKF Delisi
mailto:/293hkdj.jpg
veya
mailto:/51vvaq.jpg

Bu arada kendi fikrim yeşil olanda ağır basıyor çünkü akvaryumda yeşil bitki oranı daha da artıcak

Bence dümdüz bir renk olsa daha iyi. Yeşil içerideli bitkileri gizliyor. Mavi daha belirgin göstermiş.

Cvp: RE: Sizce hangi arka fon daha iyi gidiyor ?

AEK' Alıntı:
Bence dümdüz bir renk olsa daha iyi. Yeşil içerideli bitkileri gizliyor. Mavi daha belirgin göstermiş.

Bence de haklısınız kesinlikle özellikle mavi hiç olmuyor. Ama yeşili gerçekte fotoğrafta göründüğü gibi fazla kesmiyor.yakından fena değil ama başka fonlara da bakınıcam teşekkürler.

Cvp: Sizce hangi arka fon daha iyi gidiyor ?

bencede alttaki resim daha iyi diğer mesajında da demiştim kökü ortaya al güzel olur. resme bir süre bakınca sanki içine girip yüzesi geliyor insanın.

cem' Alıntı:
bencede alttaki resim daha iyi diğer mesajında da demiştim kökü ortaya al güzel olur. resme bir süre bakınca sanki içine girip yüzesi geliyor insanın.

alttakinde de taşlar ve bitkiler uymuyor ne yalan söyliyim fotoğraftan değil de normal bakınca hem karanlığımsı hem de daha karmaşık gözüküyor

o zaman hangisi hoşuna gidiyorsa içini rahat ettiriyorsa onu tercih et sonuçta sürekli sen göz göze geleceksin akvaryumla. zaten kum beyaz renk aydınlık sağlıyor akvaryuma.

Ben üsttekini beğendim. Akvaryumun içindeki bitkilerle uyum içinde olmuş. Sanki devamı gibi duruyor.

bence alttaki daha iyi daha gerçekçi gözüküyo

sanırım bu durum zevke bağlı ben fikrinizi alayım dedim belki başka fon alana kadar benimde düşündüğüm yeşil fonu kullanıyorum bitkilerle uyumlu oluyor . ama bir mango kökü fazla belirgin olmuyor onun için daha uygun fonlara bakıyorum

Mango kökünü daha öne getirerek belirgin edebilirsin.Bu arada mango kökü siparişi verdim arkadaşlar, nasıl kaynatmalıyım ve salınımı engellemeliyim?

çok narin bir yapısı var. ben kombiden gelen sıcak suda leğen içinde beklettim, arada sağa sola sallayıp içindeki pislikleri atmasını ve bir parçada olsa renk vermesini bekledim. aynı şeyi birkez daha yaptım bu birinci gündü. ikinci gün gene suyu doldurdum ve 5 damla kadar mavi damlatıp beklettim. ertesi gün durulayıp akvaryuma koydum. renk salınımı engellenmiyor sadece belli aralıklarla suyu yenileyerek renk tonunun koyulaşmasını önleyebilirsin. aslında çok koyuya kaçmasa güzel bir renk oluyor.

Cem' in bahsettiği yöntem gayet iyi. Uzun süre suda bekletmek emilim açısından da iyi olur. Bazı mango kökleri suya doymamış oluğ akvaryumda yüzeye çıkıyor. Bende hala bu şekilde olan var. Zaman bulursam bende sıcak su ile tekrar suya doyması için bekleteceğim. Bu arada mavi damla yerine az miktarda kaya tuzuda önerebilirim.

Geri