Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Slider Alt Türleri

Cvp: Slider Alt Türleri

AEK' Alıntı:
Aslında bu alt türlerden ABD de bolca bulunmakta, ama ülkemize gelen kaplumbağalar uzakdoğu çiftliklerinden geldiği için pek rastlayamıyoruz. Oralardaki üretim yoğun olarak RES.
ABD'de felan da res bulunamıyormuş keşke Türkiye'de çeşitlilik olsa da farklı türleri besleyebilsek.
Paylaşım için teşekkürler.

RES: red eared slider yani kırmızı kulaklı aramızda kırmızı yanak dediğimiz her pet shopta satılan kaplumbağadır. Bu hayvan ABD ve meksikada bolca bulunur ve satılmakta. Çiftliklerde en çok üretilen su kaplumbağasıdır. Dünyada satılan ve beslenen en yaygın kaplumbağa türü. ABD de sadece hatırladığım kadarıyla 6-8 cm gibi bir boydan küçüklerin satışı yasak.

AEK' Alıntı:
RES: red eared slider yani kırmızı kulaklı aramızda kırmızı yanak dediğimiz her pet shopta satılan kaplumbağadır. Bu hayvan ABD ve meksikada bolca bulunur ve satılmakta. Çiftliklerde en çok üretilen su kaplumbağasıdır. Dünyada satılan ve beslenen en yaygın kaplumbağa türü. ABD de sadece hatırladığım kadarıyla 6-8 cm gibi bir boydan küçüklerin satışı yasak.
Bir yerde öyle okumuştum o yüzden. Yaygın olmasının özel bir nedeni var mıdır sizce? Yani örnek veriyorum niye cumberland değil de res?

RES ve yellow bellied bu grubun en yaygın türleri. Bunlardan res olan daha yaygın. Bu türün yayılma sebebi evde bakımı en kolay su kaplumbağası olmasıdır. Üretim olarakta tercih edildiğini düşünüyorum.
Cumberland doğalarında da res olana göre daha dar bir bölgede ve sayıca azdır. Aynı şekilde rio grande olanda.

Geri