Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sobo 808c ve elyaf

Tamam güzel olmuş ama ıslandığında kontrol iyi olur. Gevşerse boşluk oluşur su elyafa tam temas etmeden yukarı doğru kaçak yapar.
aslinda daha cok icine iyice sikistirdim sekil aldi, napabilirim ve elyafin kalitesi var midir farkeder mi bu da kaliteli diye biliyorum. siparis verdim sera precision termometre ve 6 tane sera crystal clear aldim stok yoktu 10 alacaktim ama alamadim.

Farketmez kullan bak. Elyaf süngerden iyi çekim yapar.

İsim farkı. Farklı birşey değil.

Ben bıraktım. Dış filtrede jbl symec kullanıyordum.

Aynı elyafı kullandım. O zaman bu kadar pahalı değildi.

Kullan bak kiri tutuyorsa tamamdır.

dip supurgesi geldi pompali 150 cm nasil kullaniyoruz bunu? ucu icin falan bir aparat var nasil oluyor bilmiyorum anlatirsaniz sevinirim cem bey

İç filtre için ucuz elyaf yeterli.

Süpürge resun mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-13-22-07-53-98_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2024-02-13-22-07-53-98_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    373.6 KB · Görüntüleme: 3
Pompa ucunu kovaya ön ucu akvaryuma girecek. Pompaya basarak su akışını sağlayıp kir üstüne tutacaksın.

Diğer yöntem içine su doldurup pompa tarafını parmağınla kapayıp ön ucu akvaryuma koyduktan sonra pompa tarafını kovaya tutup parmağını kaldır su akarken akvaryumdan suyu çekecek.

Pompa ucunu kovaya ön ucu akvaryuma girecek. Pompaya basarak su akışını sağlayıp kir üstüne tutacaksın.

Diğer yöntem içine su doldurup pompa tarafını parmağınla kapayıp ön ucu akvaryuma koyduktan sonra pompa tarafını kovaya tutup parmağını kaldır su akarken akvaryumdan suyu çekecek.
uzun taraf akvaryum icine kisa tarafi kovaya peki ucuna bu aparati takayim mi

Aparat olursa çekim kuvvetli olmaz ama kumu da fazla çekmez. Aparatı takmazsan 1-2 cm mesafeden tutup kiri daha iyi çekersin ama kum da gelir. Kova dolunca kirli suyu döküp temiz su ile çalkalayıp kovadaki kirden ayrıştırıp tekrar akvaryuma dökersin kayıp olmaz. Zamanla el alışıyor.

Aparat olursa çekim kuvvetli olmaz ama kumu da fazla çekmez. Aparatı takmazsan 1-2 cm mesafeden tutup kiri daha iyi çekersin ama kum da gelir. Kova dolunca kirli suyu döküp temiz su ile çalkalayıp kovadaki kirden ayrıştırıp tekrar akvaryuma dökersin kayıp olmaz. Zamanla el alışıyor.
ilk yontem daha kolay tesekkurler

Geri