Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Son görüntülerimizden biri =)

MissSevda

SKF Delisi
Saklama kabini temizleme zamani gelmisti bu arada 3ünüde tebrik ediyorum. Hayatimda bukadar igrenç bir iç filtre temizlememistim. Videoda nefesini zor alan ses benim :D Grip oldugum için öyle oldu.

http://s712.photobucket.com/albums/ww123/Forumcu/?action=view&current=Video008.mp4

http://s712.photobucket.com/albums/ww123/Forumcu/?action=view&current=Video009.mp4

bir video daha geliyooooor

Vay :) Leylayı özlemişim :)

İlk defa kendı sesinle çektiğin bir video görüyorum :)

Leylaa...Leylaaa...Kıııııız :D

Çok tatlılar haladaha :)

Seslendirme çok güzel olmuş :) Kaplumbagalarınızda büyümüş hepsine uzun ömürler dilerim..

Budaaa son video. grip oldugum için sesim biraz tuhaf olabilir artik onada bakmayin :D

http://s712.photobucket.com/albums/ww123/Forumcu/?action=view&current=Video010.mp4
Yorumlariniz için tesekkür ederim. Elisa leylanin boyuna yetisti bile ayirt edemiyorum :D Ilk videonun sonunda size bye bye yapti leyla :D

ahhh kocaman olmuşlar sevdaaa özlemiişim ya hele şu leyla varya yicem onu bigün :D annem benm büyümelerini istemiyodu küçükken daha tatlılarmış senin videonu seyrettirdim fikri değişir gibi oldu :D bide seninkiler enine büyüyo enine büyüyen kabuk daha sevimli gösteriyo kapluşu ço şirinler maşallah çokta iyi bakmışın XD ses harika xD vala benm çok sesli videolarım var cesaret verdin bana sevda yayınlamak için ;;;;]
buarada şu ısırdığı için kızdığın video varya sana fiziği vermek istedim ya eğit onuda sevdaa :D çıldırtır seni söleyim herşeyi yemek sanıyo hahh:D

Sevda Cahide'mi de eğitsene canımmm... Geçen yüzük parmağımın tam ortasında kocaman deri kaldırdı..birkaç gün çok acıdı, şimdi de iz kaldı.

Haha :D akvaryumdan fazla çikmayinca, akvaryum disi onun için ceza oluyor. Ben genelde öyle yaparim isirdiginda direk elime alirim, tabi akvaryumdan çiktiiiim soku olur dahada yapmaz. Videodaki isirma saklama kabinin küçük oldugundan dolayi kaynaklaniyor yoksa birbirinin agzindan yem alma aliskanliklari hiç yoktu. Ben HAYIIIR deyince yapmiyorlar :D dermisim haha video kanit ne kadar hayir desemde yem görünce deliye dönüyorlar. Hele haslanmis yumurta verince, kafalarini suya sokup yutma ihtiyacini duymuyorlar bile isir yut isir yut. Hatta leyla bir isiriyor daha agzindakini yutmadan tekrar isirmaya çalisiyor onun videosunuda çekerim. Yeni video kamerasi siparis ettim o gelsin test edim sizde onaylayin :D Bu arada gönderin miniklerinizi akillandirip size geri vereyim =D Bana gelen hayvan akillanip saglikli gidiyor kendimi övmek gibi olmasin hehe :p
cahide' Alıntı:
Sevda Cahide'mi de eğitsene canımmm... Geçen yüzük parmağımın tam ortasında kocaman deri kaldırdı..birkaç gün çok acıdı, şimdi de iz kaldı.

Leylada bu kesinlikle yoktur, ne kadar sinir olsada sadece agzini açar ben hiiiiiii :mad: dedigimde tekrar kapanir o agiz :D ama elina acaip isiriyor dün parmagimi isirdi kaldirdim halen asili sonra havlunun poposunun üstüne düstü o yüzden hareket yoktu onda. Elisa isirinca yakiyor resmen sanki agzinda zehir var ya

hahah pekte mütevaziyiz :p yalnız sevda şöle bi problem var.ben fizik konusunda umutsuzum x/ çünkü ben baştan yanlış yaptım onu elimede alsam ağzına ufacıkta vursam hayır diyede bağırsam beyefendi hepsini oyun sanıyor çünkü onu elimize çok sık alırdık o ısırırdı ama sırf yemek istediğinden değil ona göre herşey oyun.mesela miniği ısırınca senin yaptığın gibi elime laıyorum elimi ısırıyo kızıyorum tip tip bakıo suya koyuyorum hiçbişi olmamış gibi devam ediyo yaramaz x/ tüm tepkilere alışkın benimki ne etçem bilmiom xD neyseki yeni akvaryumları geniş mesafe fazla o kadar iyi :D

vayy kerataya bak hiç tipide göstermiyo :D leyla daha feci ısırır gibi duruyo ya varya kapluştan kapluşa değişiyo acı :D benimm kimya çok narin ısırır mesela ama fizik cahide gibi aynı xD

castiel' Alıntı:
hahah pekte mütevaziyiz :p yalnız sevda şöle bi problem var.ben fizik konusunda umutsuzum x/ çünkü ben baştan yanlış yaptım onu elimede alsam ağzına ufacıkta vursam hayır diyede bağırsam beyefendi hepsini oyun sanıyor çünkü onu elimize çok sık alırdık o ısırırdı ama sırf yemek istediğinden değil ona göre herşey oyun.mesela miniği ısırınca senin yaptığın gibi elime laıyorum elimi ısırıyo kızıyorum tip tip bakıo suya koyuyorum hiçbişi olmamış gibi devam ediyo yaramaz x/ tüm tepkilere alışkın benimki ne etçem bilmiom xD neyseki yeni akvaryumları geniş mesafe fazla o kadar iyi :D

vayy kerataya bak hiç tipide göstermiyo :D leyla daha feci ısırır gibi duruyo ya varya kapluştan kapluşa değişiyo acı :D benimm kimya çok narin ısırır mesela ama fizik cahide gibi aynı xD

Leylanin isirmasina raziyim o hiç mi hiç acitmiyor. Isirirken yavasca isiriyor. Böyle ele alinincada pek bir arsiz oluyor herseye alismis olduklarindan hiç bir korku kalmiyor onlarda. Elina bir kere parmagimin üst kismini isirmisti 2 gün iz kaldi ya sipa nasil isiriyor sertçe. Leyla normal yemi bile okadar sert isirmaz hep dikkatli olur, bir yandan iyi leylanin sertçe isirdigini düsünsene :O parmak kalmaz :D patatesi kizartmasi niyetine yer. Ha birde benim elina psikopat isirdiginda birde koparmaya çalisiyor.

MissSevda' Alıntı:
Haha :D akvaryumdan fazla çikmayinca, akvaryum disi onun için ceza oluyor. Ben genelde öyle yaparim isirdiginda direk elime alirim, tabi akvaryumdan çiktiiiim soku olur dahada yapmaz. Videodaki isirma saklama kabinin küçük oldugundan dolayi kaynaklaniyor yoksa birbirinin agzindan yem alma aliskanliklari hiç yoktu. Ben HAYIIIR deyince yapmiyorlar :D dermisim haha video kanit ne kadar hayir desemde yem görünce deliye dönüyorlar. Hele haslanmis yumurta verince, kafalarini suya sokup yutma ihtiyacini duymuyorlar bile isir yut isir yut. Hatta leyla bir isiriyor daha agzindakini yutmadan tekrar isirmaya çalisiyor onun videosunuda çekerim. Yeni video kamerasi siparis ettim o gelsin test edim sizde onaylayin :D Bu arada gönderin miniklerinizi akillandirip size geri vereyim =D Bana gelen hayvan akillanip saglikli gidiyor kendimi övmek gibi olmasin hehe :p
cahide' Alıntı:

Leylada bu kesinlikle yoktur, ne kadar sinir olsada sadece agzini açar ben hiiiiiii :mad: dedigimde tekrar kapanir o agiz :D ama elina acaip isiriyor dün parmagimi isirdi kaldirdim halen asili sonra havlunun poposunun üstüne düstü o yüzden hareket yoktu onda. Elisa isirinca yakiyor resmen sanki agzinda zehir var ya

Aynen :D Benım kaplumbagamda öleydi...Isırdın mı bırakmıyor asılı kalıyordu :)

Ben de ilk geldiği günden öyle bir şımarrtım ki akvaryumdan çıkmak onun için bir zevk... Hatta eline fırsat geçtimi akvaryumdan kol atıp dışarı önce lambaya sonra sarı kalemime saldırıyor.. Fırsat bulursa kaçacak oluyor da düşmekten kurtarıyorum.. Kapattım artık orayı... Yere inince gözleri fıldır fıldır merakla dönüyor ve zevkten dört köşe.. Aynen benimkisi de kafasına hafiften vursam da oyun sanıyor... Etki tepki yok gibi.. Ele alınmaya alıştı şımarık şey.. İlk gününden daha kucaklarda taşındı elde bile değil.. Anne göğsüne yasladım o yüzüme baktı ben onu gezdirdim etrafta o da bana sıkıca tutunup orada durur.. Bazen panik olur ama benim yön mutfağa çevrilince sakinleşir hatta buzdolabına yaklaşınca da yerinde durmayıp oraya doğru uzanmaya çabalar açınca da içine girmeye çalışır.. Ayıptır söylemesi marul almaya beraber gideriz, sonra onu yıkarız beraber ama o arada uzanıcam diye dayanamaz akvaryuma gidene kadar biraz ısırtırım onun ağzında marul olacak şekilde odama döneriz. ama işte bu şımarıklık benim alehime oldu ona yaradı

o zaman onu yanıltıp bunların tam tersini yap. Yani cahide bana gelmiş olsa kesinlikle ele almam yerede bırakmazdım :D yem saati dışında yem yok sürekli yanına gidip sevecem diye çocuk gibi konuşmak yok ki bunu ilk başlarda ben çok yapardım :D. Benimkilere davrandığım gibi yani ben zaten ele alıp sevmeyi sevmem. Hem tırnakları acıtıyor hemde hoşuna gitmediğini belli ediyor. Seversem akvaryumdan, akvaryum temizlerken fırsat budur diye kontrol ederim okadar birde resim çekerken hemen 5 dakikalığına.

çok şirinler yaaa ): gitmeseler keşke çok alışmışsın belli ):

büyük gün çarşamba günü saat 16:30. Onlar rahatlığa kavuşuyor bende onlarsız günlere :( bırakacağım adama götürmeyecem zaman azaldı daha bir sürü işimiz var kaplumbağa barınağına götürecemi www.schildpaddencentrum.nl kaplumbağa başı 35 euro ama onlar rahata kavuşacaklar resimlerdende gördüğüm kadarıyla okuduğum kadarıyla çok profesyonel bakıyorlar o yüzden içim rahat.

sizin kadar iyi bakamasalarda... çünkü siz onlara sevginizi veriyormuşsunuz bu çok belli neyse umarım mutlu olurlar gittikleri yerde...

Geri