Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Son kuru alanım ve t-rex

azrael

Gümüş 5 Üye
Dün akşam, 4milim camdan yeni bir kuru alan yaptım. Ve bu artık T - Rex'in son kuru alanı... Ömürlük bir yaşam alanı olması için geniş geniş inşa ettim.

Yorumlarınızı bekliyorum, buyurunuz:

mailto:/mmd9p4.jpg

mailto:/291ia7l.jpg

mailto:/2cc8eu.jpg

mailto:/olffn.jpg

mailto:/30ubifa.jpg

mailto:/5n4zls.jpg

mailto:/5n4zls.jpg

mailto:/etbhj7.jpg

mailto:/30mptux.jpg

mailto:/5ygqxl.jpg

mailto:/2w20q5c.jpg

mailto:/307ucmo.jpg

mailto:/5w001y.jpg

mailto:/2qlrcli.jpg

RE: SON KURU ALANIM VE T -REX

cok güzel olmuşelinize sağlık T rex e uzun ve sağlıklı ömürler dilerim:)

Cvp: RE: SON KURU ALANIM VE T -REX

tosbik57' Alıntı:
cok güzel olmuşelinize sağlık T rex e uzun ve sağlıklı ömürler dilerim:)

Çok teşekkür ederim. Sağ olun. :)

Guzel olmus ama omurluk olmaz sonuc olarak bu kaplumbagalar 25-35 cme ulasabiliyorlar bir sure sonra kucuk gelecektir diye dusunuyorum en azindan rampanin kucuk gelecegi kesin

Cvp: RE: SON KURU ALANIM VE T -REX

flora11' Alıntı:
Guzel olmus ama omurluk olmaz sonuc olarak bu kaplumbagalar 25-35 cme ulasabiliyorlar bir sure sonra kucuk gelecektir diye dusunuyorum en azindan rampanin kucuk gelecegi kesin

Rampanın genişliği 16cm. Fotoğrafın açısından dolayı dar görünmüş olabilir. Hem dar gelse dahi modifikasyon şansımız var. Maket bıçağıyla silikonu kesmek birkaç saniye sürüyor. :)

Tabiki var aiz omurluk dediniz diye belirtmek istedim onun disinde bence cok guzel ve kullanisli simdi yayiliyordur orda :) birde cim halilar pek saglikli olmuyor diye biliyorum ama (bakteri uremesi islak kalmasi vs.)

Cvp: SON KURU ALANIM VE T -REX

hayırlı olsun hocam. o çim halı hangi maddeden acaba plasik bişeymi

harika olmuş. Kabuğundaki değişiklik onun özel oldugunu gösterıyor. benımkınde de degişiklik var. bu arada Trex çok büyümüş. İnşallah hep sağlıklı olur böyle :)

Bu arada ben de yeni fark ettim kabugunda fazladan bir parca var yanilmiyorsam ?

Şanslı kaplumbağa :) çok güzel büyüyor. Evet arkadaşlar bu ufaklık sırttaki bir plaka üç parça olarak doğmuş.

Akvaryum her seferinde daha güzel oluyor. Kuru alan yüzen kayadan ne hale geldi. Keyfine diyecek yok. Harcanan emeğin ürünü çok güzel, tebrikler.

eline sağlık akın güzel olmuş. kompakt olan jbl 190 uv ampul mü ?

emre o kabuk cumberland'e özgü değil yani benimde dikkatimi çekti o türe ait bir özellik sandım. sarı kulaktı değil mi cumberlandler. yanlış mı hatırlıyorum.

Evet cumberland kulaklarının olduğu yer kalın ve sarı çizgidedir. Cumberland olsa yanakları kırmızı olmazdı. Ama hayvanda biraz rio grande slider havası var.

Ancak kabuk konusundaki mesajlar renk ile alakalı değil Cem. Plakanın biri bölünmüş olarak doğmuş. Yani fazla plaka var.

Çok güzel olmuş, hayırlı olsun, bence kuru alanın etrafını da bir arka fon tarzı maddeyle kaplarsanız daha iyi olur, kaplumbağalar kuru alanda biraz daha tedirgin oluyor, dışarıyı görmezse daha az stresli bir ortam olacaktır.

cem' Alıntı:
eline sağlık akın güzel olmuş. kompakt olan jbl 190 uv ampul mü ?

emre o kabuk cumberland'e özgü değil yani benimde dikkatimi çekti o türe ait bir özellik sandım. sarı kulaktı değil mi cumberlandler. yanlış mı hatırlıyorum.

Teşekkürler arkadaşlar. sağ olun. :)

uv lambam exo terra repti glo 5.0

5.0 ise mesafeyi alt ucunda 25 cm yap sanki bana daha alçak gibi geldi.

cem' Alıntı:

şimdi baktım 19 - 20 cm'miş. 25'e getiriyorum hemen. çok bir zararı olmuş mudur dersiniz?

yüksekliği arttırmak için sağdaki açıda ayarlamamın bir sakıncası olur mu?
basitçe çizdim göstermek için. çünkü kaideyi sapından yükseltme şansım pek yok. ancak yatay bakıtarak kaldırabilirim biraz?

mailto:/2wg4x2o.jpg

onu bilemem. hayvanın tavırlarında bir durağanlık var mı ? biz ölçüyü kuru alana göre ayarlıyoruz. ama hayvanlar çıktığında mesafe kısalıyor. bir de kafayı havaya kaldırıyorlar. iki veya daha fazla olması durumunda üstüste çıktıkları için daha da kısalıyor. ben 6.0 kullanıyorum mesafe 30 cm'de

azrael' Alıntı:
cem' Alıntı:

şimdi baktım 19 - 20 cm'miş. 25'e getiriyorum hemen. çok bir zararı olmuş mudur dersiniz?

yüksekliği arttırmak için sağdaki açıda ayarlamamın bir sakıncası olur mu?
basitçe çizdim göstermek için. çünkü kaideyi sapından yükseltme şansım pek yok. ancak yatay bakıtarak kaldırabilirim biraz?

mailto:/2wg4x2o.jpg

Kaplumbağa uvb lambaya erişemiyorsa uzaklaştırmanıza gerek yok, yakın olmasının herhangi bir zararı yok, kaldı ki lambanın ömrü geçtikçe etki alanı da azalıcaktır, ne kadar uzağa sabitlerseniz o kadar verim kaybı olur.

hareketlerinde bir durağanlık yok. oldukça aktif ve iştahlı.
lambaya erişmesi de imkansız.

resmi görmemiştim ona cevap yazmadım. akın öyle bir açı verebilirsin. hayvan ona göre kendini konumlandırır.

sefa kabuğa değil ama derisine fazla ışınımın zararı var. kullanım ömrünün yarısını aşmadıkça etkili şekilde ışınıma devam eder. yarılanma ömrünü tamamladıktan sonra etkisinden kayıplara başlar.

Geri