Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Son zamanlarda hareketsiz

Sselin

Yeni Üye
Kaplumbağam kuru alandan hiç inmiyor sadece yemek vereceğimiz zamanlarda zorla iniyor. Yemek yemek için suya indiğinde nerdeyse hareketsiz bekliyor önceden yemek vereceğimiz zaman yerinde durmazdı artık hareket etmiyor bile. Dün yemek vereceğimiz zaman uyandırmaya çalıştım kıpırdamadı bile en sonda öldüğnü düşünüp elime aldım kollarını içine çekti ama gözünü yinede açmadı bende yerine geri bıraktım. Bırakınca sol gözünü açtı ama sağı açamadı neredeyse 1 dakika felan sonra açtı. Bu açamama Ağızında da oldu. Yemi attığımda yakalamaya çalıştı ama ağızını açamadı daha sonra açabildi. Acaba hasta mı

Sisteminizde gerekli ekipmanlar varmı? Su ısıtıcı, ısıtıcı lamba vb.

Eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam gözlerine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Ağzına da sabah akşam 45 derece açıyla tutup yine 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Sonra ucunu silin.

Ekipman var mı?

Evet var. Sadece su ısıtıcısını çok bunaltıcı havalar var diye çıkarmıştık.

Geri