Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağaları Hakkında Hazırladığımız Bitirme Tezim

Cvp: Su Kaplumbağaları Hakkında Hazırladığımız Bitirme Tezim

Öncelikle hepsini okudum, emege saygi diyorum ve böyle bir calisma icin seni tebrik ediyorum. Detayli sekilde yazmaya calismissin , anket yapmissin vs. Bunlar türkce olarak insanlarin bulmakta zorlandigi bilgiler genel olarak calisman iyi olmus, diger taraftanda kaynaklarin yetersizligi kismi var. Yabanci kaynak kullanmamissin ve kullandigin kaynak forum sitesi. Bu durumda makalenin bilimsel acidan degeri düsüyor. Sana tavsiyem eger master tezi yazacak olursan, alinti kullanman ve ingilizce vb. dillerde bilimsel olarak yazilmis makaleleri kullanman. Yazinin dili konusuna gelecek olursak, bazi yerlerde aciklamalarin yetersiz olmus, genel olarak basarili. Basarilarinin devmini diliyorum.

Yorum için teşekkürler. Bu daha Lisans tezi olduğu için makaleler araştırıp ingilizceden çeviri yapmadım(yapmak istemdim, diğer derslerde çok yaptıgım için midem bulanıyodu artık ingilizce yazı gorunce :) ) ama bir yüksek lisans tezi olsa pek tabiiki kabul görmezdi ve siteye yükledigimizde daha oncede belirttigim gibi baya hata çıktı(konu içeriğinde değil tez yazım kuralı olarak hatalar) bu hatalarıda düzelttim ben. Kaynaklarıda bilerek bu siteden aldım çünkü teze koydugum bilgilerin neredeyse tamamına yakını tecrübe ile sabitlenmiş bilgilerdi tek eksigi bir kurul tarafından onaylanıp bilimsel kabul gormememsı, bu da forum sitesi oldugu için tabiki :) ama bilgiler doğru olduğu için içimde rahat :) yüksek lisanda kaplumbağaları çalışamıcam maalesef. en azından şu an öyle gözüküyor çünkü kendi hocalarımdan bu yönde çalışan yok. Mikrobiyoloji, Biyokimya ve ya Bitki Islahı alanında yapıcam.

Yorum için tekrardan çok teşekkür ediyorum :)

zeki52' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz aylarda bahsettiğim su kaplumbağaları hakkında bitirme tezimi sitemiz sayesinde tamamladım. Hazırlanışında yardım eden başta emre abi(AEK) ve cem abiye  sonrasında Alisarp, Agustos, oliva-peter ve foruma konu açan bilgilendirme maksatlı paylasım yapan herkeze çok teşekkür ediyorum. Sizler olmasanız bu kadar içime sinen ve güzel bir çalışma ortaya çıkmayacaktı. Hazırladığımız tez içerisinde genel olarak slider türlerinden bahsettik, incelemek isteyen, bilgi almak isteyen arkadaşlar indirip göz atabilir. Herşeye değinemedik fakat çoğu bilinmesi gereken önemli konuları ele aldık.

Tekrardan yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız :)

tezi okumak istedim ama ulaşamadım

Lord10' Alıntı:
zeki52' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz aylarda bahsettiğim su kaplumbağaları hakkında bitirme tezimi sitemiz sayesinde tamamladım. Hazırlanışında yardım eden başta emre abi(AEK) ve cem abiye  sonrasında Alisarp, Agustos, oliva-peter ve foruma konu açan bilgilendirme maksatlı paylasım yapan herkeze çok teşekkür ediyorum. Sizler olmasanız bu kadar içime sinen ve güzel bir çalışma ortaya çıkmayacaktı. Hazırladığımız tez içerisinde genel olarak slider türlerinden bahsettik, incelemek isteyen, bilgi almak isteyen arkadaşlar indirip göz atabilir. Herşeye değinemedik fakat çoğu bilinmesi gereken önemli konuları ele aldık.

Tekrardan yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız :)

tezi okumak istedim ama ulaşamadım

Su Kaplumbağaları Bitirme Tezi
Linkten indirebilirsiniz.Sanırım dosya ekleme konusunda format ile ilgili bir sıkıntı var.
(Link 14 Gün Aktiftir)

Geri