Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağamı Güneşe Çıkaramıyorum

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
arkadaşlar merhaba. daha yeni su kaplumbağası aldım, ısıtıcısı, filtresi, uvb lambası, ısıtıcı lambası falan herşeyi tamam fakat akvaryum ağır olduğu için ve maalesef güneş görmeyen biryere koymak zorunda kaldığım için güneşe çıkaramıyorum. uvb ve ısıtıcı lamba gerekli vitaminleri falan alması için yeterli midir? bu arada yaklaşık 2-3 saat yüzdü ve 1-2 saattir kuru alanda. normal midir? ayrıca ısıtıcı ve uvb lamba günde kaç saat açık kalmalıdır?

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldin.

Kabuk boyu kaç cm baş kuyruk arası?

Güneşe çıkarmıyoruz zaten lamba gerekli işi hallediyor. Ayrıca akvaryum doğrudan güneş görürse yosun basar.

Isıtma lambası gündüz 12 saat yanar hayvan istediği zaman çıkar. Mesafe ayarında kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üzerine cam derece yatırıyoruz. Tam yarım saat sonra baktığımızda 32 dereceyi veren nokta uygun mesafedir.

Uvb en çok çıktığı saatlerde 1-2 saat kadar. Uv Ampul kaç watt?

Foruma hoşgeldin.

Kabuk boyu kaç cm baş kuyruk arası?

Güneşe çıkarmıyoruz zaten lamba gerekli işi hallediyor. Ayrıca akvaryum doğrudan güneş görürse yosun basar.
baş kuyruk arası 4-5 cm gibi birşey yeni aldım zaten.

Isıtma lambası gündüz 12 saat yanar hayvan istediği zaman çıkar. Mesafe ayarında kuru alana hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üzerine cam derece yatırıyoruz. Tam yarım saat sonra baktığımızda 32 dereceyi veren nokta uygun mesafedir.

Uvb en çok çıktığı saatlerde 1-2 saat kadar. Uv Ampul kaç watt?
şu anda elimde derece yok fakat yarın alacağım. uvb lamba 13w 5.0

bu arada iç filtreyi taktığımda akvaryumun dibinde siyah toz gibi şeyler vardı. onların bir zararı olurmu?

ayrıca ısıtıcı lamba ve uvb lambaya iç filtreden çıkan baloncukların patladıklarında oluşan çok küçük su taneleri geliyor. bozulma veya çatlama gibi bir durum oluşur mu?

Şu aşamada uv ampule gerek yok. 7-8 cm kabuk boyuna kadar dursun. Aldığı yemlerden ihtiyacı olanı karşılar.

13 watt olduğuna ampul ucu kuru alana 18-19 cm mesafede olacak.

Lamba sıcakken su teması olursa patlar. Mandallı lamba alıp kullanın. Bu konuda yazdım.

Filtreyi iyice temizle. Muhtemelen süngerden gelen pisliktir. Akvaryumu temizleyebiliyorsan temizlemen iyi olur.

Şu aşamada uv ampule gerek yok. 7-8 cm kabuk boyuna kadar dursun. Aldığı yemlerden ihtiyacı olanı karşılar.

13 watt olduğuna ampul ucu kuru alana 18-19 cm mesafede olacak.

Lamba sıcakken su teması olursa patlar. Mandallı lamba alıp kullanın. Bu konuda yazdım.

Filtreyi iyice temizle. Muhtemelen süngerden gelen pisliktir. Akvaryumu temizleyebiliyorsan temizlemen iyi olur.
lamba mandallı fakat yinede su baloncukları patladığında çok az da olsa deyiyor su. ama şu ana kadar birşey olmadı iki lambaya da.

Lamba tepeden kuru alanı görmüyor mu? Yanlama mı konumlu?

Resmini çekip atabilir misin akvaryumun.

Lamba tepeden kuru alanı görmüyor mu? Yanlama mı konumlu?

Resmini çekip atabilir misin akvaryumun.
Yakında daha büyük bir akvaryuma geçeceğim. akvaryum yaklaşık 20 litre falan. şuanlık yetiyor gibi ama değiştireceğim yani
DE3D9BC2-1FFA-428D-B9D7-7FB97F0B8762.jpeg

Son düzenleme:
kabuğu falan iyi durumda gibi gözüküyor. (Su filtre yüzünden öyle dalgalı gibi gözüküyor, su temiz yani)

Ekli dosyalar

• 0BCDEDE4-7209-48C6-BC23-5CE983AEB148.jpeg
    0BCDEDE4-7209-48C6-BC23-5CE983AEB148.jpeg
    2.7 MB · Görüntüleme: 24
Akvaryumun fotoğrafını filtrenin olduğu taraftan da atabilir misiniz rica etsem

Yanlış görmüyorsam hayvanın filtrenin olduğu taraftan kaçma ihtimali var o kısmı güçlendirmeniz gerekiyor.

Alan çevresine mukavva kartonu dış taraftan kalın bantla yapıştırıp yeterince yükseklik verebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: cem
Alan çevresine mukavva kartonu dış taraftan kalın bantla yapıştırıp yeterince yükseklik verebilirsin.
Peki o kuru alanın üstündeki camı çıkartabilir miyim ki o zaman ısıtıcı lamba direk üstten ısı verir daha iyi olur diye düşünüyorum.

Geri