Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın ağzından kan geliyor

Selis

Yeni Üye
Merhaba 3 gündür kaplumbağam yem yemiyordu ve sürekli kuru alanda oturuyordu bugün sabah ağzından kan geldiğini fark ettim cama falan çarptı diye düşündüm akşam eve geldiğimde akvaryumun camında kaplumbağamın ağzında boynunda kanlar vardı antibiyotikli ılık suya koydum biraz durdu daha sonra çırpınmaya başladı ağzından sürekli kan geliyor veterinere götürdüm kaplumbağa hakkında bilgisi olmadığını söyledi fakat mide kanaması olduğunu düşündü ilgilenip vitamin ve antibiyotik karıştırıp verdi her gün 1 er damla vermemi söyledi veterinerin hep bilgisi olmadığı için size sormak istedim hapşurur gibi yapıp ağzından kan geliyor

Ekli dosyalar

• IMG_6229.jpeg
    IMG_6229.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumda ağzına batabilecek birşey olabilir. Genel resmini atın bakayım.

Hayvana gelirsek hırıltılı nefes alıp verme var mı? Gece daha iyi duyarsınız.

Ağız bölgesinde darbe izi gözükmüyor yada yara bere. Bu darbe izi değil.

Yiyecek neler verdiniz?

Ağız içi yada mide kanaması olabilir. Kanamaya dair işe yarıyorsa hekimin verdiği ilaca aynen devam edin.

O ilaca ek olarak. 3 gün boyunca ağzına günde bir kez bir damla zeytinyağı damlatın.

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumda ağzına batabilecek birşey olabilir. Genel resmini atın bakayım.

Hayvana gelirsek hırıltılı nefes alıp verme var mı? Gece daha iyi duyarsınız.

Ağız bölgesinde darbe izi gözükmüyor yada yara bere. Bu darbe izi değil.

Yiyecek neler verdiniz?

Ağız içi yada mide kanaması olabilir. Kanamaya dair işe yarıyorsa hekimin verdiği ilaca aynen devam edin.

O ilaca ek olarak. 3 gün boyunca ağzına günde bir kez bir damla zeytinyağı damlatın.
Ağzını açtığından ağzına baktım ama kesik kan pıhtısı yoktu nefes alırken hırıltı var sürekli uyuyor gözlerini açmıyor veteriner ilacı verdiğinden beri daha iyi gibi ama hal kan kusabiliyor yem olarak kuru karides kullanıyorum aldığımdan beri zeytinyağı olayını deneyeceğim

bu şekilde boynu içe göçük duruyor ama ağzına baktığımda bir şey görünmüyor ısıtıcısını falan kaldırdım sıcak suda çırpınıyor 1 saatte bir ılık su ekliyorum şuan öyle duruyor

image.jpg
image.jpg

Su ısıtıcısı olsun 26-27 derece aralığında olsun. ve ısıtma lambası alın. Lamba konusunu burada yazdım.

Karides iri ise bunların ağzında dikensi doku vardır bunları kırıp veririz.

Tek yönlü beslenme uygun değil. Ek olarak - tropical biorept W,
-tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemi,
-omega one adult turtle sticks yada sera Raffy P yemi alın.

Hayvana şimdilik haşlanmoş yumurta akı verin. Bu yumuşaktır takılan birşey var ise onu yerinden çıkarabilir.

D vitamini veriyor musunuz? Yada başka vitamin? Ölçü nedir?

Başınız sağolsun. Kanamanın verdiği hasar ciddi boyuttaymış demekki. Ya da kan kaybı fazla.

Geri