Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağası Aldım. Nasıl Besleneceğini Bilmiyorum Diyenlere.!

émPriyum

Bronz 5 Üye
Katılım
29 May 2010
Mesajlar
21
Önce sana aldıgın da muhakkak üzerinde palmiye agacı olan o uyduruk kaplardan verdiklerine eminim . Biz bunlara ÖLÜM FANUSU diyoruz . Kaplumbagalar o kaplarda beslenmez. Sebebi kaplumbagaar sıcak ülke hayvanıdır . Su ısıları 28-30 derece arası olmalıdır. Bunu o fanusda sağlayamazsın . Bunun için öncelikle olmazsa olmaz bir akvaryum edinmelisin . Tahminim kaplumbagan küçük , bunun için küçük bir akvaryumda işini görebilir. Daha sonra ısıtıcı almalısın ısıtıcın 28 derece sabit ısıda olmalı . Bu küçük kaplumbagalarımız için cok önemli. Sonrasında filtre almalısın . bu düzenekleri akvaryuma yerlestirdikten sonra, en son olarak üzerlerine cıkıp dinlenebilecekleri , kuruyabilecekleri bir adacık ( kaya parcası ) koymalısın .

Kaplumbaga yemlerini petshoplarda bulabilirsin . Belki buradan marka vermem dogru olmaz ama kaliteli yemler tavsiyemdir. istersen özel msj yoluyla da yazarım. Kaplumbagana günde 2 ögün (sabah-aksam) 5-6 yem vermen yeterli olacaktır. Bol günes görmeliler, artık havalarda ısındı , bunun için akvaryumunu günes gören bir yere koyman daha ideal olacaktır. kaplumbaga vitamini almalısın . suyuna ya da yemine bir kaç damla gün asırı damlat. Bu onlar için cok önemli. Eve son olarak 15 günde bir bir diş fırcasıyla kabuklarını fırcalamalı , temzilemelisin. Kabugu fazla su da kaldıgı için yosun tutabilir.

Şimdilik bu kadar , gördüğün gibi o küçük sevimli hayvanların bakımları göründüğü kadar kolay değil , ama cok da keyifli .
Yanlış Yere Açtıysam Pardon
 

istiridye

Bronz 2 Üye
Katılım
26 May 2010
Mesajlar
87
Ben hiç güneslendiremiyorum hafif esiyo cünkü.

UVB Lamba alcak durumum cünkü öğrenciyim..

3 haftadır güneşsizler .. :(
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
mailto:/forum/kabuk-sertlesmesi-icin-t-12.html

Linkte verilen alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz o zaman.
 
Üst