Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SU KAPLUMBAGASİ HALSİZLİK VS.

llauren

Yeni Üye
Merhabalar benim 2 tane yavru kaplumbagam var birisi cok hastalandi dunden beridir hareket etmiyor yemek yemiyor ve surekli uyuyor yemde yemiyor elime aldigimda kanli diski tarzi bisey gordum cok korktum ne olabilir acaba arkadaslar ne yapmam lazim suan ayri kaba koydum hayvani

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumda ekipman var mı? Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre?

Yem olarak ne marka ve haricen neler verdiniz? Yemi açık mı aldınız ambalajlı kutuda mı?

Anüs bölgesinde yaralanma var mı?

Tabanda taş çakıl hayvanın yiyebileceği birşey var mı?

Suda yamuk durma, hırıltılı ve derinden nefes alma var mı?

Başını nefes alırken ileri doğru atıp ağzını açıyor mu?

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumda ekipman var mı? Su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre?

Yem olarak ne marka ve haricen neler verdiniz? Yemi açık mı aldınız ambalajlı kutuda mı?

Anüs bölgesinde yaralanma var mı?

Tabanda taş çakıl hayvanın yiyebileceği birşey var mı?

Suda yamuk durma, hırıltılı ve derinden nefes alma var mı?

Başını nefes alırken ileri doğru atıp ağzını açıyor mu?
1-) hayir hicbiri yok
2-)pet shoptan yem aliyoruz kapali ambalajda balik yemi kullaniyoruz
3-)tam olarak bilmiyorum fotograf eklicegim
4-)hayir sadece tas koyduk ustune ciksin diye ve o tastan inmiyor
5-)hayir
6-)hayir

ayrica kabugunda yumusama var

Ekli dosyalar

• IMG_20230708_152137.jpg
    IMG_20230708_152137.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 8
Göbekbağı yeni kapanmış. Anüs bölgesinde enfeksiyon var.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına 10 gün boyunca ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün. Sonra bakalım.

Elinizde baticon ya da tentürdiot varsa anüs bölgesini peçete ile silip kulak pamuğu ile sürün. 20-25 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. 3 gün günde bir kez uygulayın. Yoksa aktardan kantaron yağı alın ve uygulayın.

Bugün ağzına bir damla zeytinyağı damlatın. Sindirim ve boşaltım sistemini yumuşatsın.

Yem olarak tropical biorept supreme young yemi ve gammarus yem alın. Balık yemleri farklı içeriğe sahiptir içindeki herhangi bir madde zarar verebilir.

Kanama olayını kontrol edin tekrar olursa parazit olma olasılığı olabilir. Ki bu tehlikelidir. Hayvanı içerden yer. Açık yemleri bu sebeple almayız.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası elzem malzemelerdir. Bunlar hayvanın metabolizmasını harekete geçirip canlandırır.

Taşa alternatif birşey bulun taş soğukluk verir.

Bu konuda lamba ile ilgili bilgi verdim. Bu hayvanda çizgili dere kaplumbağası ile aynı yaşam koşullarına sahiptir. Su 27 derece; kuru alan ilk tarım saatlik ölçümde 31 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Kuru alan örnekleri,

Göbekbağı yeni kapanmış. Anüs bölgesinde enfeksiyon var.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına 10 gün boyunca ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ruj sürer gibi ağız çevresine üçer damla sürün. Sonra bakalım.

Elinizde baticon ya da tentürdiot varsa anüs bölgesini peçete ile silip kulak pamuğu ile sürün. 20-25 dakika kuru yerde bekletin kalanı yine peçete ile silip akvaryuma alın. 3 gün günde bir kez uygulayın. Yoksa aktardan kantaron yağı alın ve uygulayın.

Bugün ağzına bir damla zeytinyağı damlatın. Sindirim ve boşaltım sistemini yumuşatsın.

Yem olarak tropical biorept supreme young yemi ve gammarus yem alın. Balık yemleri farklı içeriğe sahiptir içindeki herhangi bir madde zarar verebilir.

Kanama olayını kontrol edin tekrar olursa parazit olma olasılığı olabilir. Ki bu tehlikelidir. Hayvanı içerden yer. Açık yemleri bu sebeple almayız.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası elzem malzemelerdir. Bunlar hayvanın metabolizmasını harekete geçirip canlandırır.

Taşa alternatif birşey bulun taş soğukluk verir.

Bu konuda lamba ile ilgili bilgi verdim. Bu hayvanda çizgili dere kaplumbağası ile aynı yaşam koşullarına sahiptir. Su 27 derece; kuru alan ilk tarım saatlik ölçümde 31 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Kuru alan örnekleri,

evde kantoron vardi kulandik zeytinyagi vermeye calistik ama agzini kesinlikle acmiyor bizde agzini acmadigi icin agiz cevresine surduk yarinda ilaclari alicaz ilgilniz icin cok tesekkur ederiz yapcagimiz baska birsey var mi

Bunları uygulayıp gözlemleyin. Dikkat çeken bir durum varsa yazarsınız.

Geri