Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağası yaralanmaları

selin çavuş

Yeni Üye
Herkese Merhaba, su kaplumbağam yaklaşık 10 yıldır benimle geçtiğimiz ay kolunda bir yara olduğunu fark ettim ufacık bir şeydi ve bu yüzüşünü ya da yürüyüşünü etkilemiyordu, kendi kendine iyileşebileceğini düşünerek müdahalede bulunmadım. haftalar geçtikçe yarada bir derinleşme oluştu ve yaranın olduğu kol şişti. Bir çok kez veterinere götürmeye çalıştım ancak aracım olmadığı için onu şehir merkezindeki bir veterinere ulaştırmam çok zor. onun için ne yapabilirim? kullanabileceği bir yara kremi, damlası vs. var mı ?

Sudan çıkarıp net bir resmini çekin bir tane de havlu peçete ile kurutup o şekilde, ön kısımdan da başı dışarıda iken.

Akvaryumda dış filtre var mı?

Tekrar merhaba kaplumbağamı veterinere götürdüm. kolunda ödem oluştuğunu söyledi ve tedavisine başladık. Kaplumbağanızda bir yaralanma olduğunu fark ettiğiniz anda veteriner imkanınız yoksa bile kendiniz müdahale edin ki ödem oluşmadan yaraları iyileşsin. iyi Günler

Sudan çıkarıp net bir resmini çekin bir tane de havlu peçete ile kurutup o şekilde, ön kısımdan da başı dışarıda iken.

Akvaryumda dış filtre var mı?
Merhaba.Filtremiz var ama iç mi dış mı bilemiyorum. üç günde bir filtrenin süngerini temizliyorum. Eheım skim 350 filtremin markası. An itibariyle uyuyor ama genel hali son bir aydır bu. Gözleri şişmişti teramichn ve veterinerin soğuk buhar tedavisiyle iyleşti.Ama bugün düşmesi ve minik bir kan ağzından görmem beni korkuttu. takipteyim.
Tekrar merhaba kaplumbağamı veterinere götürdüm. kolunda ödem oluştuğunu söyledi ve tedavisine başladık. Kaplumbağanızda bir yaralanma olduğunu fark ettiğiniz anda veteriner imkanınız yoksa bile kendiniz müdahale edin ki ödem oluşmadan yaraları iyileşsin. iyi Günler
Merhaba .Yapılacak müdahale nedir? ne önerirsiniz.Teşekkürler

Ağzının dışında bir yara görünmüyorsa öncelikle ağzın içini yıkamanızı ve kan tekrar gelecek mi kontrol etmenizi öneririm. kan gelmeye devam ediyorsa veterinere götürmekte fayda var belki iç organlarında bir sorun oluşmuştur.

Geri