Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

SUDA HAREKETSİZ ACİL YARDIM

TürkSasuke

Altın 1 Üye
Kaplumbağam akciğer enfeksiyonuydu bu sabah suda ters dönmüş hareketsiz biçimde buldum hareket etmiyor yardım edin ağzını açıp baş aşşağı tuttum su gelmiyor ne yapmam lazım acil
Uzuvları sarkmıyor

Ekli dosyalar

• IMG20240716114835.jpg
    IMG20240716114835.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG20240716114829.jpg
    IMG20240716114829.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG20240716114821.jpg
    IMG20240716114821.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 12
Kuru yere koyun. Üstüne lamba tutun ama 30 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.

Bekleyin ertesi gün hareket edecek mi bakın.

Hafif bacağını ve kolunu titretir gibi hareket ettirmişti ama gözü kapalı hareket yok

Hayvan su yutmuş yarına kadar kuru yerde beklesin toparlasın. Çok yuttu ise ölme ihtimali de söz konusu.

Akciğer enfeksiyonuna bağlı ölümlerin çoğu halsizliğe bağlı boğulmadan kaynaklıdır.

Birkaç kere böyle görmüştüm hayvanı düzeltmiştim daha boğulmadan ama bu sefer tahmini 4-5 saat böyle kalmıi saat 4te kontrol etmistim en son ısıtıcının yanında uyuyordu

Yavru hayvanların nefes tutabilme kapasitesi az bir de enfeksiyon var. Yine de çok su yutmamış yada ciğerlerine çok su gitmemiş olabilir. Yarın durumu belli olur. Gece nefes alış verişini dinleyin hırıltı var mı bakın.

Burnu tıkalıydı zaten ama ağzını biraz aralamıştım inşallah ölmez

Hocam öldü büyük ihtimal gözünde çukur var ve siyahlamış öldüğünün kanıtı mıdır yoksa hala yaşıyor olabilir mi uzuvlarıno salmadı hala

1 gün kuru yerde bekletin. Yarın belli olur

Derisi birbirine yapıştı rengi soldu nefesi kesildi göz çukuru oluştu yani MELEK oldu. Kaybettiklerimiz konusuna taşıyabilirsiniz

Geçen gece rüyama girmişti kaplumbağam, belki de vedalaşmak istemiştir

Geri