Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sultan ve Süleyman

ozlemb

Gümüş 2 Üye
SULTAN VE SÜLEYMAN :)
Süleyman sultanı bir türlü rahat bırakmaz :) bu işin sonu bakalım nereye varacak ??? şaka bir yana, yaklaşık 2 aydır kapluş beslemekteyim, henüz çok küçükler ama kendimden daha iyi onlara bakıyorum :) süper bir akvaryum yaptım, ısıtıcı filtre uvb lambası süsleri herşeyleri var.. umarım uzuuun bir ömürleri olur..

RE: SULTAN VE SÜLEYMAN

Resimlerini de görmek isterim kendi adıma. Bu arada foruma hoş geldiniz.

Hoşgeldiniz... En yakın zamanda Sultan ve Süleyman'ı basına tanıtmanızı gönülden istemekteyiz... Bir bakalım şu bıcırıklara değil mi ama?.. :D

teşekkür ediyorum, sağolun, en kısa zamanda fotoğrafları ekleyeceğim...

malesef, dosya boyutunda sorun oluyor.. bilgisi olan var mı?

İmageshack.us adresine gir
Oradan resmi seçip host it de kod gelecek yapıştır... Sanırım forumun bazı yerlerinde nasıl yapılacağı tam oalrak gösteriliyordu... Ypaamazsan mesaja dosya ekleden yap...

mailto:/img211/8761/resim119hn1.th.jpg
[img=mailto:/img211/8761/resim119hn1.th.jpg]

olduuu :=)) teşekkürler cahide :=)
mailto:/img216/3884/resim120hy0.th.jpg

kaplumbağlarınız çok şirin ve tatlıymış bi ömür beraber olursunuz inşallah :) taban malzemesi kullanmyorsunuz sanırım temizlik için fakat dilerseniz iri çakıllar koyablrsniz.. ve kuru alanı asma kat şeklinde yapabilirseniz miniklere yüzecek daha fazla alan çıkmış olur su miktarını artırabilirsiniz o zaman.. oldukça güzel kaplumbağalarınız var :)

teşekkür ederim, taban malzemesi koymadım dediğiniz gibi temizliği zor oluyor, balıklarımdan biliyorum :) kuru alanı asma kat şeklinde yapmak iyi fikir , bir bakayım nasıl yapabilirim..

süper olmuş, darısı başıma... sizinkiler epeyce büyümüş, ne kadarlıklar?

Senin akvaryum bir numara zaten... Tekrar 1 numaralığını kanıtladın... :D Akvaryum kocaman, kapluşlar kocaman... Akvaryum güzel, kuru alan profesyonelce... Şu kuru alanı doğru düzgün yapmayı daha becerebilmiş değilim.... Senin akvaryum genişliği kaç cm? Şu kuru alan genişliğe tam mı geliyor yoksa arka tarafta boşluk mu var? ben cd kabı yaptım eğik olarak tutturdum vantuzlar ara ara düşüyor, telledim... görüntü fazla güzel değil... Boşluk var bir de tabii oradan intihar ediyor bücürüm... Eğimli raht yerden inmek varken kendini o boşluğa sıkıştırarak atlıyor... Ama yok ki şöyle 20 cmlik bir cd kabı ki tam yapayım... boşlukta vantuzlanamayan kısmı aşağı doğru baskıya pek uygun yani... Esnek bir şey oldu... Sen reklam levhasından yapmıştın değil mi? Nasıl eğdin onu? :D Çok soru sordum ama...

2007 ekimde almıştım şimdi 1,5-2 yaşlarındalar.. yorumlar için teşekkürler..

akvaryum genişliği 30 cm kuru alanıda ona uygun olarak kestirmiştim tam oturuyor yani içine.. evet akrilik reklam levhasından yapmıştım.. eğimide tv tamircisi bir arkadaşımın tamir için kullandığı bir aletle verdim.. bildiğimiz föhn makinesinin ufak ve daha sıcak hava vereni.. ısıtınca zaten levha hemen yumuşuyor ve eğebiliyorsunuz.. soğuyunca da verdiğiniz şekilde kalıyor.. levha reklamcılarda bulunuyor otobüs ve dolmuşların önlerine konulan beyaz levhalardan.. bulamıyorsanız tamircilerde bazen fazla sert plastik parçalar oluyor onları da kullanabilirsiniz.. rica ederim eğer yardımım oluyorsa ne mutlu :)

arkadaşlar 2 gündür suda aşırı bir yağ tabakası gibi bir oluşum var, karides de vermeyi kestim neden olabilir ??

filtre gece gündüz çalışyor mu bir de dezenfektan ya da vitamin gibi herhangi bir şey kullandınız mı hiç son 2-3 gündür ?

filtre sürekli çalışıyor, dezenfektan da var metilen mavisi adı sanırım, vitaminde var..

Geri