Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

surungen ve amfibi kitabı

idil varış

Altın 1 Üye
Ilgisini cekenler icin aldigim ve memnun kaldigim bu kitabi paylasmak istedim. Turkiyenin kendi turleri olan surungen kaplumbaga ve amfibilerden bahsediyor.

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1397327213306.jpg
    PhotoGrid_1397327213306.jpg
    356 KB · Görüntüleme: 99
Cvp: surungen ve amfibi kitabı

güzel bir kitap kırmızı çizgili yılana hiç denk gelmemiştim. yanaklar şişkin gibi gözüküyor öyleyse zehirli gruptan.

Sahiplendiren bulabilirsin belki :) reslerden daha eglenceli olduklari kesin :D daha sosyaller

Petshoplar piyasaya cikartiyorlar cizgili bakalm belki denk gelirsn

Petshoptan cizgili kaplumbaga asla almayij o petshopun onu satmasi bile yasaya aykiridir
Turkiyede cizgili ureten tek ciftlik izmirdedir ve ihracat yapar

Satisin yasakli oldugunu bizde biliyoruz ama ellerinde varsa kanalizasyona atilmasindansa bi sekilde toplamak daha mantikli

Siz adami uyarmadan, uyandirmadan bunu gordugunuz an gerekli merceklere iletmelisiniz onlar alip dogaya saliyor merak etmeyin

Uzgunum işim geregi petshopcular konusunda uyarmadan durabilcegimi sanmiyorum. Meslek hastaligi

bu izmirde ihracat yapan elemanlara ulaşsam onlardan alamazmıyımki ya

Bir kisi icin yapmazlar yani belki yaparlarda buyuk paralar isteyebilirler
Turkiye icine verilmemesinin nedeni turkiyede alicisi yok o paralara turkiyede res 5 lira amerikada 30 dolar turkiyede cizgili veya reste 70 tl olsa mesela bizim gibi seveni bileni alir hayvanlarda olmez...

Alisarp' Alıntı:
Bir kisi icin yapmazlar yani belki yaparlarda buyuk paralar isteyebilirler
Turkiye icine verilmemesinin nedeni turkiyede alicisi yok o paralara turkiyede res 5 lira amerikada 30 dolar turkiyede cizgili veya reste 70 tl olsa mesela bizim gibi seveni bileni alir hayvanlarda olmez...

adres vs birşeylerini bulamadım? yok mu siteleri falan. Bir konuşmak gerek :)

ilker o izmirdeki eleman ağırlıklı snapping turtle üretip satıyor. çizgili elinde yok diye biliyorum.

Çizgili hayalde kalacak o zaman desene abi ^^ bulsam tereddütsüz alacağım. Yarın birdaha bakayım bakalım bizim petshoplara :D hani sanmıyorum ya belki bir ihtimal denk gelir.

Ankarada bulma ihtimalimiz nedir

sıfır. seferihisar teosta su kanallarında sürüyle var. tabi orada doğal ortamında olduğu için alıp dört duvar arasına hapsetmek olmaz.

Yani abi. Neyse hayırlısı olsun bakalım Benim şevket büyüsün serpilsin de :). Akvaryum araştırıyorum abi bu ara. Camcıya yaptırsam mı diye düşünüyorum bir yandan da. Kuru alanı falan üstüne emre abinin sistemdeki gibi yaptıradabilirim

Geri