Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Suyu 30 dereceye çıkarsam ?

Cvp: Suyu 30 dereceye çıkarsam ?

Haftada 2 veya 3 gün kullanın vitamini bu özel durum geçene kadar.

Teşekkürler çılgına haftada 1 yeter herhalde ona normal vereyim inşallah ilaç kullanmadan atlatır atlatma şansı % kaçtır ilaç kullanmadan ?

Yem yediği için bence atlatma şansı yüksek.

Başlangıç aşamasında bir durumsa vitamin ve yem desteği ile muhtemelen iyileşir. Genç kaplumbağalarda üşütme, hapşuruk ve tıslama kolayca görülen bir durumdur. Aslında en sağlıklısı hem suyun tozlanmaması ve buharlamayı da önlemek adına akvaryumun üstünün bir kısmının kapalı tutulmasıdır. En ufak bir hava akımı bile tehlikeli olabiliyor.

Sonunda Şirin günden güne dahada kötüleşiyor :(.Şimdi bir cik sesi duydum ilk defa sonra şirini incelemeye başladım kuru alanda ve ağzını açıp kapıyor sürekli değil esniyor sanki cik sesini ilk bugün duydum daha önce hiç duymamıştım ne yapacağım ben yardım edin :( kuru alanda fazlada durmaya başladı :(((((( ölmesini istemiyorum :(((((

Yardım edecek bir insan yokmu ? cik sesini bugün sadece 1 kere duydum belki evdeki kuşta yapmış olabilir ama çok değişik bir cik sesiydi hapşuruk gibi şirini elime aldım biraz inceledim ağzını açmadı günde max 4 kere esnermiş gibi yapıyor herhalde ilk defa gördüm acaba biz grip oluyoruzya kapluşta öyle geçiçi birşey olmuş olabilirmi ? üşütmüş filan olabilirmi ?

Evet üşütmüş olabilir. Su sıcaklığını artırdıysanız mutlaka kuru alanın ısısını da kontrol edin ve su ısısından 2-3 derece daha yüksek olmasını sağlayın. Akvaryumun üstünü de büyük oranda kapatın. Kapluşlar zaman zaman esnerler, bazen bir sıkıntıları olduğunda mesela acıktıklarında böyle cik sesi çıkartabiliyorlar. Şahsen bana da pek akciğer enfeksiyonu olmuşlar gibi gelmedi ama sizin de söylediğiniz gibi ufak bir üşütme durumu olabilir. Bu da su ısısını artırma ve vitamin takviyesi ile genelde atlatılan bir durum.

Geri