Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Taç Kuyruk Beta

Cvp: Taç Kuyruk Beta

o iş öle değil işte su mercimeği tüm yüzeyi kaplama eğiliminde ;)

nick burns' Alıntı:
o iş öle değil işte su mercimeği tüm yüzeyi kaplama eğiliminde ;)

Yok artık ee akvaryumda küçük olucak benim betta napıcak ? :D :D arada bir azaltıyoruz herhalde başka çare yok :D

Yetiştirip yetistirip satmak lazim aslinda :D

azalatıyon tabi onları kapluşlara verecen zevkle azaltacaklar ;)

ha ama pislediklerinde bu sefer kaplumbağa akvaryumu karışıyor onun için iyi bir sirkülasyon ve temizlik gerekiyor  :D

kaplumbağa pisliyor   :D :D akvaryumun içi mercimekin yaprağından geçilmez oluyor  :D

Kubilay 15 litrelik akvaryum küçük en azından 30 litrelik birşey al. O kadar masraf çıkarmışsınki kumu bedava vermesi normal. Zaten toplasan adama kumun maliyeti 3 lira bile değildir. Yine sen bilirsin ama ısıtıcıya vereceğin paraya da yazık. 30 tl'den aşağı bulabilirsen atman kristal BT modeli al. Bu ısıtıcıda tam batar. Jbl alırsan da boyunu öğren yatayda akvaryuma sığabilsin. 25 W yerine 50 W al dereceyi unutma ayarı derece ile yapacaksın. Balıklar gammarus yiyor. Yemleri ona göre al. Betaya özel yemler hariç raffy P'yi de ufalayıp verebilirsin. Özellikle bej renk olanını.

Abi haklısın güzel görünüşlü birşey yapıyım diyorum o yüzden biraz masraflı oldu. Jbl ısıtıcı bana güvenli geldiği için abi dediğin atman markayada bir bakıyım.

Arkadaşlar saatte 150 debisi olan 2.7 watt'lık bir şelale filtre buldum beta akvaryumu için.. Suda hiç akıntı olmaması çok önemli 15 litrelik nano akvaryum iyimidir sizce ? Suyu dalgalandırırmı ?

15 litrelik nano akvaryumda iyi midir diyecektim özür dilerim.*

Birde köşk şeklinde içi boş mağara tarzi seramik dekor almak istiyorum. Seramiğin yararlı bakterilere yardımcı olduğu söylenmiş vesaire vesaire... Seramik dekor salınım yaparmı ?

Seramik salınım yapmaz ama üzerindeki boya ne o önemli. Kurşun katkılı mı değil mi ?

Şelale filtreler suyu yukarıdan verir bu da ses yapar. Odanda bakmayacaksan. Hoşuna gittiyse alabilirsin. Ama odamda duracak diyorsan seni uyutmaz.

15 litreliğe bitki ısıtıcı vs dekor malzeme sığdırman zor. Koyacağın şeyleri iyi hesap et. Hayvan daralıp intihar etmesin.

Bir beta icin bu kadar masrafa değmez , ayrıca tek balık besleyeceksen ve bitki olacaksa filtre ve hava motoruna ihtiyaç olacağını düşünmüyorum.1 beta 10 bitki yap küçük bir akvaryum icin bırak doğal döngüyü bitkiler yapsın.

Cvp: RE: Taç Kuyruk Beta

cem' Alıntı:
Seramik salınım yapmaz ama üzerindeki boya ne o önemli. Kurşun katkılı mı değil mi ?

Şelale filtreler suyu yukarıdan verir bu da ses yapar. Odanda bakmayacaksan. Hoşuna gittiyse alabilirsin. Ama odamda duracak diyorsan seni uyutmaz.

15 litreliğe bitki ısıtıcı vs dekor malzeme sığdırman zor. Koyacağın şeyleri iyi hesap et. Hayvan daralıp intihar etmesin.

Cem abi birkaç kişiye sordum üreticileri olsun farkli kisiler olsun yillardir betta bakan insanlar halfmoon betta alan buldukça dolaşır kendini kontrol edemdz yorulur fazla hareket etmez ondan sonra diyorlar 28x27x34 ebatlarinda 15 litrelik bir akvaryum uygun oluyormuş bende 30 litre dusunuyordum aslinda

Gastamonulu' Alıntı:
Bir beta icin bu kadar masrafa değmez , ayrıca tek balık besleyeceksen ve bitki olacaksa filtre ve hava motoruna ihtiyaç olacağını düşünmüyorum.1 beta 10 bitki yap küçük bir akvaryum icin bırak doğal döngüyü bitkiler yapsın.

Haklisiniz ben ömürlük bir akvaryum kurdugum için boyle yapiyorum ileride betta'nin omru tukendiginde yenisini alabilirim diye.. Filtresiz yinede kirleniyormuş napmam lazım bilmiyorum şelale filtre çok ses cikartiyor cem abinin dediği gibi iç filtre fazla akıntı yapıyor ee ufak dis filtrede yok en ufagi 400/saatte filtre konusunda çok kafam karisik yani

Betayı su bardağına koysan da yaşar diyende var. Benim uzmanlık alanım değil karar ve seçimi sen yap.

Haklısın abi bilmiyorum vallahi kararsız kaldım bu litre konusunda

seramikle- biyo seramik ayrı şeyler, alıcağın seramik mamülün biyolojik katkısı normal diğer bir dekordan farklı olmaz fikrimce

tetranın dijital ısıtıcısına bak bende 100 watlığıda var 18cm gibi bişi boyutu 250lisi de 28 cm filan aynı şekilde aquel markasınında ısıtıcıları var

http://urun.n11.com/ic-filtre/aquael-micro-ic-filtre-250-lt-saat-P76932449

250 lt saatte diyor maksimum 30 litreye taviye etmişler zaten

su kaplumbağası meselesi gibiymiş beta da

alternatifler

mailto:/Product/dophin-kf-150-ic-filtre-150-l-h/JPM008264?kat=239

mailto:/Product/dophin-kf-200-ic-filtre-240-l/JPM008265?kat=239

mailto:/Product/hydor-crystal-duo-mini-ic-filtre/JPM006339?kat=239

mailto:/Product/hydor-pico-ic-filtre/JPM006344?kat=239

mailto:/Product/hydor-thermo-ekip-200-kafa-motoru/JPM006370

bu sonuncunun içinde kendi 50 watllık ısıtıcısı da var yer darlığı düşünülürse mantıklı olabiliyor ama fiyat olarak yüksek

15 litreden büyük akvaryum düşünebilirsin bence akvaryumu bölme aparatları var, onlarla bölüp bir tarafında erkeği bir tarafında da dişiyi besleyebilirsin yada iki farklı renk bakbilirsin

30-40 litre çok gelirse 1 betaya için konuştum ;)

Abi 25 lt diyorum bir beta için ya 15 litre için kimisi çok tepki gostermis icine bitkisi falanda olucak kavanoz gibi olur ici vallahi 25 litre iyidir herhalde :)

heralde bilemiyorum :) ben büyük alsanda bölerek küçültebilirsin anlamında dedim

Şimdilik bir tane yeter ya ileride üretim falan yapmak istersem bakarim oyle birseye :)

Geri