Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tatlı su midyem

vamp_betl

As 1 Üye
Bunu eminönünden almıştım.İlk kez bu gün biraz açıldı.Fotoğraflar net değil fazla.İçi aynı katlanmış kağıt gibi.Henüz bir ismi yok.
mailto:/iqzbbc.jpg
mailto:/2lavmmw.jpg
mailto:/24eb390.jpg
mailto:/35k3h51.jpg

Benim midyem simsiyah :D
Galiba cinsler farklı.Sana bir tavsiye midyeler kendilerini gömmekten çok hoşlanıyor.Taban malzemenin çok olduğu bir yere de koyabilirsin.

Taban malzemem plastik renkli taşlar.Onların arasına gömülemez.Kum aldığım zaman öyle yaparım.Akvaryum kumu tek kullanımlık mı oluyor?

Nasıl tek kullanımlık anlayamadım?
Dış filtre almadan taban malzemini kum yapma temizlemesi eziyet olur.

Yani bir kere kirlendikten sonra çöpe mi atılıyor demek istemiştim.İç filtrem var.Dış filtre bir düre alamayacağım.Zor oluyorsa ben almıyım o zaman.

Almayın o zaman.Kirlendikten sonra temizlenip kullanılıyor.

O zaman altı boşluk olan bir kayanın altına falan koyabilirsiniz. Öle orta yerde yaşamayı pek sevmez midyeler.

bende bir kaç midye almayı düşünmüştüm ama forumdaki bir konuyu okuyunca fikrimden caydım

Filtrasyona çok büyük yardımları var. Ama benim dış motorum olduğu için gerek duymuyorum. Ayrıca kaplumbağa beslerken dış filtreyi kullanabilir miyim?

Yunus İlkay' Alıntı:
Filtrasyona çok büyük yardımları var. Ama benim dış motorum olduğu için gerek duymuyorum. Ayrıca kaplumbağa beslerken dış filtreyi kullanabilir miyim?

Dış filtrenizi tabi ki kullanabilirsiniz.Temizlik açısından çok büyük kolaylık olur.

Kum alırsanız tabana temizlemekte zorluk çekersiniz.Ama midye için lazımmış.

Midyeyi aldıysanız kumu da alın bence. Temizlikte zorluk çıkartır demeyin. Zaten kapluşunuz da küçük o kadar problem olacağını düşünmüyorum.

Yararı olacaksa alınması lazımdır ben bir kere kullandım kum bir daha kullanmam güzel duruyor ama temizlemesi zor.

Temizlemesi acayip zor oluyor.Benim midye tabana koyduğum cam taşların ve büyük taşların arasına gömdü kendini.Ama kum midyenin içine girince sedef oluşumu gözleniyormuş.Benim ki bir süre daha sedefsiz kalacak gibi.
Fotoğraf çekmeyi çalıştım ama öyle bir saklanmış ki çekmeyi başaramadım.

Arkadaşlar yastayım.Sabah kalktığımda hemen akvaryumuma baktım ve Ispanağın midyenin boş kabuğuna baktığını gördüm.Dünya başıma yıkıldı.Benim yüzümden öldü.Eğer dün medcezirin dediği gibi mağra gibi bir yere koysaydım Katil Kaplumbağa'm onu yiyemezdi.Ağladım ama o geri gelmedi.Boş kabuğunu bir peçeteye sarıp bahçeye gömdüm.Şimdi yastayım.:(:(:(:(:(

Geri