Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

tavsiyleriniz sonucu akvaryumumun son hali

Sıddık

Gümüş 4 Üye
Sonunda verdiğiniz tavsiyeler doğrultusunda akvaryumumuzu kurduk. Gördüğünüz baska bi eksik var mi ve beğendiniz mi. Camdaki lekeler pek hoş durnuyo ama kusura bakmayin...

Ekli dosyalar

• 1391523786165.jpg
    1391523786165.jpg
    56.4 KB · Görüntüleme: 193
  • 1391523819543.jpg
    1391523819543.jpg
    48.5 KB · Görüntüleme: 136
Cvp: tavsiyleriniz sonucu akvaryumumun son hali :)

Fotograflardan yan oldugu icin cok anlayamadim ama akvaryum guzel sade yanliz kuru alanin cok buyuk bolumu disarda onu bi halletmelisiniz

RE: tavsiyleriniz sonucu akvaryumumun son hali :)

Disarda derken anlamadim nasil disarida

Gayet güzel akvaryum kurmuşsunuz. Lakin o büyük taşları çıkarmanızı tavsiye ederim. Sanırım taşlar yosunlu bu yosunlar kapluş ve akvaryumunuza zarar verir.

Yok hayir tasin rengi oyle aldigimda da öyleydi yani

Bende de vardı böyle bir taş. Arkadaşlar çok pislik barındırdığını söylediler ve ben de bunun üzerine çıkardım.

Anladim. Bitki almayi dusunuyorum. Bitkiyi alana kadar idare etsin biraz

Güzel olmuş eline sağlık, evet kuru alanın kuru bölümünün alanını biraz daha arttırabilirsin aslında hatta rampaya o kadar gerek yok, bende hiç rampa yok direk keçi gibi tırmanıyorlar

Suda yerine disarida yazmisim hayvanlara cikicak yer kalmiyor

Tasla ilgili burcu hakli cok gozenekli bir tas arasinda pislik barindirir

Rampa bir resimde komple dışarıda bir resimda fazla içeride gibi. Hayvanın rahat kuruyabileceği ama bir o kadarda rahat tırmanabileceği şekilde olmalı. Kuru alan ısısnın uygunluğunu da derece ile ölçmeli.

Kaya çok yer kaplıyor, bunun yerine ufak bir bitki ile mango kökü işe yarar.

Isıtıcı kumdan iki parmak yukarıda olsun. Yani ortada olursa daha iyi iş görür.

Filtre sanırım dik konumlanınca motor dışarıda kalıyor. Bu sebeple yatay durum konusuna değinmiyorum. Akıntı doğrudan ve şiddetli karşı cama gitmiyorsa sorun değil. Kuru alanı ve akabinde suyu yükseltebilirsen filtreyi dik konumlandırabilirsin, hemde su hacmi artar. Tabi eğer kaçma riski olacak durum geliyorsa yada kuru alan ısısı fazla oluyorsa böyle kalsın.

Sadece ufak düzeltmeler kalmış, tebrikler.

akvaryum şekle girmiş. ısıtıcı emrenin dediği gibi 2 cm kadar yukarda olsa iyi olur yalnız hayvan altına girip yukarı kaldırıyorsa bu şekilde de kalabilir. taş gerçekten çok yer kaplamış. dediğin gibi en kısa sürede ipek yapraklı bir bitki alman güzel olacaktır. hatta köşeye doğru alırsan hayvanın güvende hissedeceği ve saklanacağı bir yer yapmış olursun. sudaki dereceyi kuru alana yatırıp ısıyı ölç. 31 dereceyi yakaladığın mesafe uygun sıcaklığı verecektir ona göre kuru alanı ve suyu yükseltme olanağında olabilir. eline sağlık. akvaryum güzelleşiyor.

Spiderman'den akvaryum. Fotoğraflar çok düzgün çıkmış kardeş.

Bakan bakabiliyo senin sorunun nedir anlamadim

Cvp: tavsiyleriniz sonucu akvaryumumun son hali

Gerekli herşeyi söylemişler zaten ben yeni gördüğüm için sadece takdir etmek kalmış bana :)
Hızlı gelişmeler çok iyi oluyor eline sağlık. :)

Geri