Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

TETANOZ AŞISI

Virzone

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar 8. sınıftayım. Bizim okulda yarın aşı olunacak ve ben genellikle kaçarım bu aşılardan. :D Ama yarın kaçma şansım yok ve illa tetanoz aşısı olacağım. ZORUNDAYIIIIMM. Neyse buradan abilerime ablalarıma sesleniyorum. Siz bilgilisinizdir. Bana acılı mı olacak yoksa acısız mı, ya da nasıl yapılıyor bi anlatın gerçekten korkuyorum :D

Bende o zamanlarda çok korkmuştum :) ama tetanoz artık eskisi gibi yapilmiyor . Acı falan yok normal aşı . Ufak bir acı sadece . Ah bile dedirtmez

Cvp: TETANOZ AŞISI

Hafif bir sızlama ve arkasından ilacın ufak bir bölgesel etkisi olur. Tabiki vücuda iğne giriyor ama hiç korkmaya gerek yok. Ben de küçükken iğne-aşı gibi operasyonlardan çekinirdim ama arkasından hep bumuymuş derdim.

Yıllardır kan bile veriyorum.

Ya kan verdirebiliyorum onda sıkıntı yok ama bu iğneden oldum olası korkmuşumdur. Hiçte aşı yapılmadı bana. Küçükken yapılmışta onu hatırlamıyorum tabi. Kağıt imzalatılacak yapılsın mı yapılmasın mı diye. Sizce yaptırayım mı ? :ff:

Zamanı geldiyse yapılsın tabiki.

Allah korusun, yarın ne olacağı belli olmaz Gülce. Bir tarafına gelecek bir yara sonrasında daha büyük işler açabileceği için, 15 sn içerisinde geçecek kaplumbağa ısırığı acısı kadar olan bir aşıdan kaçmak ne kadar mantıklı olur :smile: Al kağıdı ve kendin doldur yapılsın kısmını ve ilk sıraya sen gir yarın. Bu forum üyelerinin tek korkusu, hastalanan kaplumbağa sürecinden başka bir şey olmamalı.

gülce ben alet edevat hastasıyım. kaynak makinem falan da var bu işlerle uğraşırken eldiven giymeyi sevmediğim için demirlerle uğraşırken ellerim yırtılır kanar. bu sebeple 5 senelik süresi olan ithal tetanoz iğnesi oluyorum sürekli. 1 ml'lik şırıngada ve ince bir iğnesi var. yani kaplumbağalara yapılan iğne ile bu iğne aynı. koldan etli kısma yapılır. damara değil. öyle bir acı hissetmezsin. konsantre olup bir sivrisineğin ısırdığı bölgenin acısını hissetmek ne ise bu da o kadar korkulacak bir şey değil. iğne yapıldıktan sonra o bölgeye odaklanmazsan iğne olduğunun bile farkında olmuyorsun. Allah seni kan vermekle sınamasın. :smile: ilk kan verdiğimde kuvvetli bir oha deyişim vardı ki hemşire ne oluyoruz falan olmuştu. :smile:

eminin dediği gibi parmağını kaplumbağaya ısırt o acı yanında iğne hiç kalır.

Geri