Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetratec ex1200 musluktan akıtma

tostik

Bronz 2 Üye
2 gun once kafayla kovasi arasindan akitan filtrem o ring degisimi sayesinde akitmayi kesti.ancak calistirmak icin denedigimde bu kezde musluktan fotograftaki yerden akitmaya basladi.cozum onerileriniz nelerdir

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1475783131496.jpg
    PhotoGrid_1475783131496.jpg
    233.5 KB · Görüntüleme: 116
İçinde kir varsa temizle. İkincisi alt kısmı (o okla gösterdiğin yer) içindeki contayı açan somundur o kısım gevşemiştir. Onu sık. Yine akıtırsa içindeki conta yerinden oynamıştır onu söküp düzeltirsin.

Cvp: Tetratec ex1200 musluktan akıtma

Icini temizledim o kısmı da mumkun oldugunca sıkıyorum ama icinde gorebildigim kadariyla conta yok.diger muslugum-saglam olan- da ayni gorunuyor.conta varsa nerede cem abi?

Musluk içi küre tiptir hemen altında simit şeklinde kalın conta olacak.

O bölüme dikkatli bak çatlak kırık var mı ? Var ise yeni kasnak alacaksın. Musluklarla birlikte o kapağa giren kısım komple satılır. Yalnız alırken filtren yeni model mi eski mi onu belirt. Yeni olanların kapağa giren kısmı farklıdır. Eskilerde elips şeklindedir. Yine de farklı model gelirse o musluk kısmını söküp eski kasnağa takarsın.

Bana farklı geldi. Bende hortumun girdiği kısım çatlamıştı. Kasnak yeni model gelince söküp o musluğu eskiye taktım. Bir de o hortumun girdiği kısmın dibine bak. Çatlak var ise su oradan da akar. Takıp çıkarırken ve fazla sıktığımızda o kısmı zorluyoruz.

Merhabalar.

Senelerdir bir çok marka filtre kullandım hayatımda tetra kadar iğrenç bir marka görmedim.

İlk 6 ay iyi çalışan fakat debisi gitgide düşen ex1200, 1.5 sene sonrası bir temizlikten sonra klipslerden sızıntı başladı. Kafa contası değiştirildi sonra başladı musluklardan akıtmaya. İçindeki o ring contaları değiştirdim, yağladım bana mısın demeden akıttı. Musluk kısmını satın aldım bu sefer yine yan klipsler akıttı.

Neredeyse filtrenin yarısı kadar masraf yaptım yok zerre kadar düzelme olmadı. Çözüm kaldırıp attım. Sürekli evi su bastı basacak, parkeler kabaracak stresi korkunç bir olay. Allah kolaylık versin.

Ufak bir öneri eğer filtreyi toparlayamazsanız ve yeni bir filtre bakacaksanız bütçenizi çok zorlamayacak ve yaklaşık 6 senedir sorun çıkarmayan bir marka olan DOPHİN alabilirsiniz.

Seneler önce aldığım dophin balık akvaryumunda hala çalışır ve sorunsuz durumda. KAplumbağa akvaryumunda da dophin var son 1 senedir zerre sorun, ses, akıtma yok.

Eğer garantisi varsa hiç uğraşmadan garantiye yollayıp yeni filtre talep edin yoksa işiniz biraz şansa kalıyor.

Sonuç tetra pişmanlıktır...

Dolphin konusunda ayrı bir konuda özellikleri ve deneyimlerin hakkında bilgi verirsen çok faydalı olur. Artısı eksisi babında.

Bilmediğim için öneremiyorum. Fiyat açısından makul ise tavsiye edelim.

Ben araştırıp incelediğim için jbl öneriyorum ama fiyatı uçuk herkes alamaz.

Alt modellerin geneli kafada boza pişiriyor. Dediğin gibi sessiz ise öneri listesine koyarız.

Tetra gerçekten illet birşey. Araba olsa sanayiden çıkmaz.

jbl de çabuk debi düşüyor 6 ay sonunda eheim ecco pro ya geri dönüş yaptım. dophin yada dolphin, sanıyorum aynı markalar , dip süpürgesi kullanıyorum hem malzeme kalitesi olarak hemde işlev olarak marinanınkinden daha iyi

Jbl'de sadece ön hazne belli aralıklarla temizleniyor. Aç kapa işi var. Bu sıkıntı.

ön filtreyi iki filtrede de iptal ettim normal sepet benzeri kullanım yapıyorum, ön filtre dışta jebo 225 miydi neydi başka bir dış filtre

Cvp: RE: Tetratec ex1200 musluktan akıtma

berrakerkin' Alıntı:
Ex1200'un new olani miydi acaba?

new ibaresi olanlardandı. Sıfır aldım. Garantide birşey yok denildi eve geldi tekrar akıttı. hoş bir tecrübe yaşamadım tetra markasıyla. Bundan sonra da yanaşmam.

Dophin in enerji tüketimleri yenilerinde baya baya düşük. Fiyat performans olarak kesinlikle müthiş. Vakit bulursam detaylı bir inceleme yapıp paylaşacağım forumda.

Arzu hanımla aynı görüşteyim, tetra marka filtre benim için de büyük bir çile olmuştur.

Ben sukredeyim o halde. Ex1200 1 - 1.5 sene sonra kafa contasi gitti ve suan 2.5 sene olacak,baska akitma olmadi

Cem, sendeki nasil?

Conta hariç musluk kırıldı sepet kulpu kırıldı.

Sepet kulbum kirildi ama azicik birsey tutuyor.Oyuzden ayrilmadi. Ben de cekmiyorum oradan.

Musluklari yuzeyini yikamak disinda, temizlik sirasinda acmiyorum valla.

Acaba hic sorun cikartmayan bir filtre var mi?Sepetleri kolay yerlesen, kapagi kolay kapanan, sizinti yapacak fazla yeri olmayan veya extra guvenli

Eheim 2200 serileri sepetsiz. O açıdan rahat.

berrak hanım gittigidiyorda bi tür madde satıyorlardı onla sepetin kırık bölümünü tamir edebilirsiniz sanıyorum, bulup linkini paylaşırım.

marka özelinde konuşmayayım yazan wattlara da çok inanmamak gerek, ölçüm yaparken sadece watt cinsinde bakarsanız akımı da kontrol etmezseniz çok yanılırsınız bu özellikle çin den gelen garip gurup isimli led ampuller de yapılsa da jin zuan mı ne bi filtre de yaptığım wattmetre ölçümünde karşıma çıkmıştı.

https://www.tutyakala.com/plastimake-super-plastik-pmu405

ürün bu ama stokta yok gözüküyor biraz araştırırsanız bulursunuz sanıyorum, video kullanım hakkında zaten er şeyi anlatıyor

https://www.tutyakala.com/sugru-super-tamir-macunu-pmu413 aynı sitede satılıyormuş buda iş görür ama salınımı olur mu olmaz mı bilemiyorum, teki renksiz ve direk plastik olduğu için sanmıyorum olsun

Bu ürünü yeni gördüm. Japon işe yaramıyor. Tel lehim ile eritip yapıştırmayı düşünüyorum. Ama temizlik öyle yıldırıyor ki üşeniyorum açıkçası.

plastimake i bi arkadaşın motorunda gördüm yaptığı ufak bir tamiratta, gayet iş gören bişi bence, sugruyu uzun zamandır biliyorum fakat miktar az ve pahalı; plasti yi almak daha mantıklı o yüzden

Geri